06.10.2024

Nechtěli jsme dopustit ostudu, říká Davídek

David Zlomek

Milan Davídek otevřel skóre v sobotním utkání proti Řisutům a také ho uzavřel. Konečný účet 7:3 sice vypadá jednoznačně, ale opak byl pravdou.

Skóre jste otevřel a uzavřel, jak jste viděl celý průběh zápasu?

„V první třetině jsme dominovali. V té druhé se ale soupeř dotáhnul, dokonce to srovnal. Kousali hodně, ale naštěstí jsme si to na konci pohlídali.“

Co se stalo ve druhé třetině, kde se z náskoku 3:0 vyklubal stav 3:3?

„Je to sport, no. Občas se to stane. Je důležité, že to dobře dopadlo, ale faktem je, že druhá třetina od nás byla možná maličko podceněná. Pak jsme se ale nahodili zpátky do dobrých kolejí.“

Co se dělo v kabině před startem třetí třetiny?

„Něco jsme si řekli, ale spíš my hráči. Trenéři se pak zapojili taky, ale hlavně si to vyříkala kabina. Nechtěli jsme před skvělým domácím publikem frašku, abychom takhle zahodili tři body.“

Od zápasu v Kralupech, kde jste v první třetině propadli, zvládáte úvody do utkání bravurně.

„Vždycky si říkáme, abychom chytili začátek utkání. Je to nesmírně důležité. Nechceme dopouštět to, co se stalo v Kralupech, protože i když kvalitu máme, vždycky se dohání špatně. Nechceme ztrácet první třetiny, naopak, chceme na soupeře vletět my.“

Na domácí půdě zůstáváte stoprocentní, jak důležité to je?

„Publikum hraje velkou roli, je skvělé! Jedeme dál, doma chceme vyhrávat, tady budeme vládnout.“

6. kolo, Středa 9.10.2024 | 17:30

HC Tábor