25.07.2024

Odchovanec Kobry Brůna je na zkoušce v extraligové Plzni

redakce

Už je tomu přesně deset let, kdy oblékal dres Plzně a po jedné sezoně v kádru Západočechů si otevřel dveře do slavné NHL. Nyní se hokejový útočník Dominik Simon ve svých devětadvaceti letech k Indiánům může vrátit. Stejně jako další forvardi Radek Mužík s Matyášem Borákem a obránce Patrik Brůna je v týmu vedeným novým hlavním koučem Josefem Jandačem na zkoušce.

Tehdy to pro Simona byla pohádková sezona 2014/15. Po přestupu ze Sparty na plzeňské adrese zářil natolik, že si ve 20 letech dokonce získal místo v reprezentačním áčku na domácím mistrovství světa.

Následoval přesun do zámoří, v NHL odehrál za sedm let přes 250 zápasů. Před dvěma roky se Simon vrátil do mateřské Sparty, kde však i vinou osobních problémů zažil nepovedený ročník. Ten uplynulý strávil v Českých Budějovicích. Nyní se účastník tří světových šampionátů pokusí uspět na try-outu v Plzni.

I 23letý Mužík má za sebou plzeňskou minulost, byť nastupoval jen za její mládežnické výběry a v extralize si za Škodu nikdy nezahrál. Před šesti lety zamířil ze západu Čech do Luley, ve Švédsku nastupoval i za Örebro, než v minulé sezoně po krátkém angažmá ve finské Tappaře posílil Spartu. Stejně jako Mužík odešel do Švédska již v dorostu Plzně její odchovanec Matyáš Borák. Na severu Evropy strávil v mládežnických soutěžích tři roky, v předminulé sezoně se vrátil do Plzně, kde zářil v juniorské extralize (průměr téměř bodu na zápas). V loňském ročníku působil v americké juniorské NAHL v týmu Lone Star Brahmas, nyní 20letý mladík zabojuje o místo v áčku Plzně.

Stejně starý obránce Patrik Brůna je odchovancem pražské Kobry, který posledních pět sezon zkoušel štěstí v zámořských juniorských ligách.

zdroj článku: Sport.cz

přát., Pátek 6.9.2024 | 18:00