03.09.2024

Odchovanec Kobry v Extralize! Patrik Brůna uspěl u Indiánů

Jiří Polášek

Z Kobry to vzal přes Ameriku do Extraligy. Obránce Patrika Brůnu hokejově vychovala Kobra, následně se přes Spartu dostal do zámořských soutěží, ve kterých strávil pět let. Nyní je zpátky v Česku, své místo si vydobyl v Plzni, kde po boku Dominika Simona uspěl na zkoušce. Kontrakt podepsal na rok.

Patrik je pražským rodákem. Jeho hokejové krůčky začínaly právě na Kobře. Odchovanec Kobry se následně vydal nabírat další zkušenosti do pražské Sparty, kde strávil dvě sezóny v týmu U16, aby se následně přihlásil o své první angažmá za oceánem.

Jeho kroky vedly přes několik rozličných týmů a soutěží. V sezóně 19/20 působil v týmu Northwood School v soutěžích USHS-Prep a USPHL 18U. V tomto ročníku si také připsal šest startů za reprezentaci do 16 let s bilancí tří bodů. Ve stejném týmu pokračoval i v sezoně následující, kdy oblékl reprezentační dres „sedmnáctky“ na další tři zápasy. Ročník 2021/22 byl jeho posledním v týmu Northwood School.

V následující sezoně se totiž přesunul do South Shore Kings v NCDC, a hrál také za Mount St. Charles Acar 18U AAA. Další čtyři starty si připsal v reprezentační „dvacítce“. Posledním ročníkem zakončil svou zámořskou pouť, vyzkoušel angažmá v Minnesotě Wilderness v NAHL, většinu sezóny ale strávil v South Shore Kings, kde si ve 48 zápasech obránce připsal bilanci 2+10, a další tři asistence připsal ve 13 play-off zápasech.

Mladého beka si do svých řad vyhlídl trenér Josef Jandač. „Patrik je mladý hráč, který nastupoval v americké juniorce. V posledních letech nám hodně odcházejí mladí beci do zahraničí, a tak jsme toho nyní využili a podepsali mladého beka ze zahraničí. Jako s každým mladým hráčem bude s Patrikem potřeba ještě pracovat. Cílem je rozšířit konkurenci a kvantitu v zadních řadách,“ okomentoval jeho příchod pro webové stránky Plzně.

přát., Pátek 6.9.2024 | 18:00

HC Řisuty