15.05.2018

Odchovanec Ondřej Pavel vybojoval svému týmu finále

Barbora Wolfová

M I N O T - V americkém klubu Minot Minotauros nastupuje také odchovanec Kobry Ondřej Pavel. Ten dokázal v prodloužení rozhodujícího zápasu semifinále NAHL vstřelit vítězný gól na 5:4.

Prvním nečekaným úspěchem byl vůbec postup do play-off NAHL (North American Hockey League). Tým Minotaurů se nakonec probojoval na poslední postupující příčku a tak musel měřit síly s nejlepším soupeřem v lize.

Tím byli Aberdeen Wings. Minotauros tento boj na tři vítězná utkání nakonec zvládl v poměru 3:2 na zápasy a postoupil do čtvrtfinále, kde narazil na tým Austin Bruins. Medvědi Ondřejův tým vůbec nerozhodili a Minotauři se mohli radovat z další vyhrané série, tentokrát suverénně 3:0 na zápasy.

Došlo na semifinále, kde se Minotaurům postavili Fairbanks Ice Gogs. Série byla vyrovnaná 1:1 a přišel rozhodující zápas. V tomto zápase se Ondřej Pavel opravdu blýskl, protože za stavu 4:4 v prodloužení dokázal vstřelit rozhodující gól a vybojovat tak svému týmu finále.

Ve finále které bylo pouze na jeden zápas Minotauři padli poměrem 1:2 a tak obsadili druhé místo.

Ondřej si byl svému týmu nápomocný celou sezónu. V základní části dokázal nasbírat za 48 zápasů 18 bodů (8+10) a v play-off, kde odehrál 12 zápasů, si připsal 6 bodů (2+4).

Tady je odkaz na pozápasový rozhovor s Ondřejem, po vítězném gólu v semifinále. ZDE