Ohlédnutí za sezónou, 2. díl: individuální statistiky

Vojtěch Martinek, Šimon Sýkora

Uplynulá sezóna byla z pohledu individuálních statistik velmi významná. Kobra sice základní část zakončila až na pátém místě ve skupině Střed, i přes to však v jejím průběhu padlo hned několik rekordů v produktivitě a řada hráčů dosáhla na úctyhodné kariérní milníky.

Začněme pohledem na čelo kanadského bodování, na kterém najdeme jméno Kamila Bříšky. Ten v uplynulém ročníku vstřelil 48 branek a přidal 41 asistencí, což z něj dělalo nejen nejproduktivnějšího hráče ve skupině Střed, ale také napříč celou třetí nejvyšší soutěží. Titul pro nejlepšího střelce mu navíc unikl jen těsně – David Šafránek z Kolína jej totiž překonal jen o jednu trefu.

Neuvěřitelné výkony třicetiletého forvarda přepsaly týmové i ligové historické tabulky. Žádný hráč totiž v jedné sezóně nenasbíral tolik bodů jako on – padl jak klubový rekord Jiřího Jakeše, který jich v ročníku 2011/12 zaznamenal celkem 60, tak ten soutěžní, jenž s 87 od roku 2009 držel dnes již bývalý útočník Valašského Meziříčí Dalibor Sochorek.

Bříšku nově najdeme i na čele branických tabulek nastřílených branek a počtu gólových nahrávek za jednu sezónu, odkud sesadil Jiřího Jakeše, respektive Jakuba Jedličku. Do první pětky v kategorii asistencí pronikli i Lukáš Tondr, jenž obsadil čtvrtou příčku, a Tomáš Šťastný, kterému patří pátá.

Druhé místo v kanadském bodování obsadil s 52 body (20+32) právě Lukáš Tondr a třetí skončil Tomáš Šťastný, který zaznamenal jen o jednu asistenci méně. První pětku pak na dělené čtvrté příčce uzavírají Dominik Novák (19+21) a Filip Hlinka (17+23). Nejproduktivnějším bekem byl Tomáš Mrkvička (4+27), zahanbit se nenechal ani Dominik Šteiner (8+17).

Opomenout nelze ani příspěvky zkušeného útočníka Tomáš Plíhala. Ten sice před svým odchodem do Jablonce za Kobru odehrál jen 12 utkání, nasbíral v nich ovšem celkem 26 bodů za 9 branek a 17 asistencí a v kanadském bodování skončil na úctyhodném devátém místě.

V průběhu sezóny na Braník dorazily hned tři posily. Na konci listopadu se k týmu připojil obránce Lukáš Popela a útočník Milan Davídek, v polovině prosince pak kádr doplnil forvard Michal Bárta.

Dvaatřicetiletý Popela nakonec v modro-žlutém dresu odehrál 23 zápasů, během nichž nasbíral 15 asistencí. O deset let mladší Davídek si připsal o dva starty méně, přičemž ročník zakončil s bilancí 9 branek a 18 asistencí. Zkušený Bárta se v 17 utkáních šestkrát prosadil a přidal 12 nahrávek.

Hned dva hráči si v uplynulém ročníku v Kobře připsali první starty mezi muži. Prvním byl Rus Daniil Petrov, který před začátkem přípravy dorazil do Prahy po několikaletém působení v mládeži Karlových Varů. Tím druhým zase jednička juniorky Matyáš Ondrík, jenž na jednu minutu naskočil mezi tři tyče A-týmu v listopadovém utkání s Táborem.

Řada hráčů pak v průběhu sezóny dosáhla na úctyhodné kariérní milníky. Článek uzavíráme krátkým přehledem:

Kamil Bříška: 300 zápasů ve 2. lize, 250 gólů ve 2. lize, 200 asistencí ve 2. lize, 450 bodů ve 2. lize
Lukáš Tondr: 150 gólů ve 2. lize, 400 bodů ve 2. lize
Tomáš Šťastný: 200 zápasů ve 2. lize, 150 gólů ve 2. lize, 100 asistencí ve 2. lize, 250 bodů ve 2. lize, 50 gólů za Kobru
Dominik Novák: 150 zápasů ve 2. lize, 150 bodů ve 2. lize, 100 zápasů za Kobru, 50 gólů za Kobru, 50 asistencí za Kobru, 100 bodů za Kobru
Filip Hlinka: 150 zápasů ve 2. lize a za Kobru, 50 gólů ve 2. lize a za Kobru
Denis Heldák: 50 zápasů ve 2. lize, 50 bodů ve 2. lize
Tomáš Mrkvička: 150 zápasů ve 2. lize, 100 bodů ve 2. lize
Dominik Šteiner: 200 zápasů ve 2. lize a za Kobru, 50 gólů ve 2. lize a za Kobru
Jan Smejkal: 150 zápasů ve 2. lize
Šimon Antončík: 200 zápasů ve 2. lize, 100 asistencí ve 2. lize, 50 gólů za Kobru
Michal Bárta: 200 zápasů ve 2. lize