11.03.2024

Osmifinále je tady, Kobru čeká adept na první ligu

Martina Nová

Napínavou sérii proti Mostu zvládli Braničtí vítězně, a tak se představí v osmifinále 2. ligy. Jejich soupeřem nebude nikdo menší než Piráti Chomutov. Chomutovští ovládli skupinu Západ a a brousí si zuby na postup do CHANCE ligy, Kobra se jim ale pokusí tuto cestu překazit.

Program osmifinále

1. utkání: úterý, 12. 3. od 17:30 v Chomutově
  2. utkání: čtvrtek, 14. 3. od 18:00 v Braníku
  3. utkání: sobota, 16. 3. od 17:30 v Chomutově
  4. utkání: pondělí, 18. 3. od 18:00 v Braníku (potenciální)
  5. utkání: středa, 20. 3. od 17:30 v Chomutově (potenciální)

Kobra má za sebou třízápasovou sérii předkola proti Mostu. Svěřenci Miloslava Šeby suverénně ovládli první zápas na ledě soupeře výsledkem 4:1. S ohledem na to, že se Mostu v nadstavbové skupině mezi silnějšími celky vůbec nedařilo, mohlo být hotovo už po dvou utkáních. Kobra navíc na domácí půdě vedla po první třetině 2:0 a hrála velmi suverénně. Jenže druhá třetina přinesla nečekaný zlom a Severočeši nakonec triumfovali 4:2. Ve třetím klání navíc Mostečtí utekli do dvougólového vedení a zdálo se, že s Pražany je ámen. Kolaps se ale nevyhl ani modro-bílým, a tak mohli hokejisté z hlavního města slavit postup.

Již před startem ročníku byli Piráti Chomutov jednoznačným favoritem na postup do první ligy. Své ambice potvrdili již v základní části, kterou ovládli se 72 body, kdy v základní hrací době prohráli jen dvakrát a v nastavení zrovna tak. Svou dominanci ve skupině Západ si udrželi i v nadstavbové části, kde se potkávali s dalšími 7 nejsilnějšími mužstvy skupiny. Na druhý Tábor udrželi náskok 3 body a celkově přidali 3 prohry po 60 minutách. Piráti odehráli zápas naposledy 2. 3., kdy vysoko porazili v regionálním derby Ústí nad Labem. Poslední porážka se datuje k 21. 2., tehdy nestačili na Příbram 1:2.

V probíhajícím ročníku se Kobra a Piráti potkali dvakrát. Poprvé tomu bylo v rámci 8. kola na ledě Pražanů. Chomutov od začátku zápasu určoval tempo a postupně si budoval náskok. Za domácí se až ve 44. minutě prosadil Bříška, který je korigoval výsledek. kobra padla poměrem 1:4. Trochu více Pražané vzdorovali v prosinci. Nejprve srovnali skóre a zvládli následně ještě umazat dvoubrankové manko, nakonec ale body neukořistili a prohráli 2:5. Proti Chomutovu to tedy budou mít svěřenci Miloslava Šeby velmi těžké.