20.09.2024

Po povedeném úvodu zamíří Kobra do Kralup

David Zlomek

První kolo nového ročníku 2. ligy vyšlo pražské Kobře na jedničku, když na domácím ledě neměla slitování s Chebem, kterému nasázela pět branek. První venkovní utkání čeká Kobru v sobotu 21. září.

Před prvním kolem jsou vždy velká očekávání. Každý se těší, každému hokej přes léto chyběl. Někdy to může být svazující, což se v prvním kole proti Chebu na hráčích Kobry možná trochu podepsalo – alespoň tedy v první třetině, ze které odcházeli hosté s vedením 1:0.

V prostředním dějstvím se ale mašina rozjela naplno a během pěti minut to bylo 3:1, slepené góly na konci třetiny pak znamenaly vedení 5:1 a pohodový polštář do třetí třetiny. Zápas nakonec skončil 6:2!

„První třetina se moc nepovedla, to je pravda. Hráli jsme na čtyři útoky, potřebujeme totiž, aby bylo do hry zapojeno co nejvíce hráčů. Byli jsme lepší, ale nedali jsme góly. A tak jsme to museli přeorganizovat. Ve druhé třetině to bylo o něčem jiném. Měli jsme velkou převahu, což jsme vyčíslili pěti góly,“ byl spokojený trenér Miloslav Šeba.

To v Kralupech panuje přesně opačná nálada. Výjezd do Benátek skončil velmi špatným výsledkem 0:6! Benátky daly v každé třetině po dvou branách, Kralupy neměly nárok.

„V sobotu čekám od nás od všech úplně jiný přístup! Uděláme maximum, abychom se na Kobru připravili a z dneška se poučili," doufal po zápase trenér David Švagrovský.

Toho čeká nelehká práce, vede velmi mladý tým, který má průměrný věk 24,7 let!

Byť venkovní duely nejsou nikdy jednoduché, pro Kobru hraje do karet vzájemná bilance. Poslední tři duely ovládla – 4:2, 6:2 a 5:2.

Utkání proti HK Kralupy odehraje Kobra na venkovním kluzišti v sobotu 21. září od 18:00.

přát., Pátek 6.9.2024 | 18:00

HC Řisuty