20.08.2018

Podaří se Kobře s Řisuty konečně uspět?

P R A H A - Ačkoliv skončily předposlední v tabulce, Řisuty dokázaly uspět ve všech vzájemných utkáních s Kobrou. Úspěšnější v základní části proti branickému mužstvu byl pouze Jablonec, který nedovolil svému soupeři získat ani bod.

Kobra a Řisuty se spolu utkávají pravidelně od sezóny 2010/11. V základní části spolu odehráli oba soupeři celkem 24 utkání, zápasy ukazují velkou vyrovnanost. Oba týmy zvítězily 10x za plný počet bodů. V nastavení byly Řisuty úspěšné 4x, Kobra 2x. Navíc v sezóně 2012/13 došlo i na souboj v play off, kde byl úspěšnější tým, nyní hrající v pozici hostů. Již ve čtvrtfinále vyřadily Řisuty svého soupeře 3:2 na zápasy (3:2, 2:5, 2:3, 3:2sn, 4:6 z pohledu Kobry).

Jak již bylo naznačeno, loňská sezóna patřila právě Řisutům. Ač předloni vyhráli všechna vzájemná střetnutí braničtí, tentokrát pětkrát, i s přípravou, vyhrál soupeř. V těsném utkání a předposledním přípravném vyhráli Buldoci 5:4. Hosté vyhrávali v Praze již 4:1, ve třetí třetině ale Kobra vyrovnala. Hosté rozhodli brankou Hampla v 59. minutě.

V sezóně na sebe narazili 4x, nejprve na ledě Řisut ve Slaném (6:5sn), po nájezdech skončil i pražský zápas, tentokrát 4:5sn. Jedinou čistou výhru získali Buldoci na svém ledě (5:4). V posledním zápase sice Kobra vedla 2:1, Kos ale dokázal srovnat a v 62. minutě rozhodl Rod. Pražané dokázali v těchto čtyřech zápasech získat tři body, všechny za prohry v nastaveném čase.

V dosavadní přípravě má Kobra výkonnostně stoupavou tendenci. V prvním utkání padla na svém ledě s Letňany 5:6, ve druhém, taktéž na svém ledě, získala proti Táboru pomyslný bod za výhru v prodloužení (7:6p). Naposledy vyzvala Kobra podruhé svého městského rivala, tentokrát v Letňanech, a zvítězila 7:4. Pro Řisuty jde o první přípravné utkání, nelze tedy ani odhadovat, jaká je jejich aktuální forma.

Podaří se Kobře po pětizápasové šňůře zvítězit? Nebo se Buldokům podaří na skvělou sérii navázat?