31.01.2019

Pomáhá mi, že na Kobře dostávám velkou porci času na ledě, říká kanonýr Šmerha

Jednou z hlavních postav vysoké výhry Kobry nad Mosteckými Lvy je mladý útočník Tomáš Šmerha. Sice tentokrát gól do soupeřovy branky neumístil, za to má na svém kontě hned tři asistence a plno dalších velkých střeleckých pokusů. Jak sám říká, výhra to byla velmi důležitá, ovšem musí se na ní navázat dalšími bodovými zisky.

Podařilo se vám jedenácti góly zdemolovat Most. Jaký je to pocit?
Hlavně, že se nám podařilo zvítězit. Je jedno o kolik, i kdyby to bylo 2:1, tak důležité jsou pro nás tři body.

Jak cenná je to výhra vzhledem k bojům o play-off?
Každá výhra za tři body je velmi cenná. Musíme ji ale ještě zopakovat výkonem proti Jablonci, což ale bude o dost těžší soupeř než Most.

Dalo by říct, že vám dnešní utkání dodalo sebevědomí právě před duelem s Jabloncem?
Do jisté míry určitě. Ovšem zápas začíná vždy za stavu 0:0 a soupeř nám nedá nic zadarmo. Tudíž ani my mu nemůžeme dát nic zadarmo.

V jistých fázích vás velmi podržel gólman Sochůrek. Byl právě on tak jistota, že jste první dvě třetiny přečkali relativně v poklidu?
Taky samozřejmě. Vykouzlil několik zákroků do prázdné brány, čímž nás dosti podržel. Kdyby Most rychleji vyrovnal na 1:1, nebo by dokonce otočil na 1:2, tak by se hrálo podstatně hůř.

Co byl zlom ve třetí třetině, že jste se během ní dokázali tak střelecky rozjet?
Myslím si, že Mostu již nezbývalo nic jiného, než hru otevřít. Měli tak velké mezery v obraně, kterými jsme dokázali prostupovat a hráli už víceméně jen na gólmana.

Očekávali jste podobný průběh utkání?
Na rovinu řeknu, že neočekávali. Od začátku jsme si ale šli za výhrou a udělali jsme pro to maximum.

Vy na Kobře hostujete ze Slavie. Jaký přínos má pro vás zdejší působení, k přihlédnutím k většímu prosazení se v Chance lize?
Tady na Kobře dostávám velkou porci času na ledě, trenéři mi dosti věří. Je to pro můj vývoj lepší, než hrát kolem pěti minut za zápas. Zde můžu odehrát přes dvacet minut a vyhraju se. Celkově mi to určitě pomůže do mého dalšího hokejového života.

Autor titulní fotografie: Jakub Mezlík (hc-slavia.cz)