27.02.2022

Před play-off je důležité takhle vyhrát, říká Filip Hlinka

Branickým se to povedlo. V posledním zápasu základní části sice už v jednu chvíli prohrávali 0:2, pak ale dokázali zavelet k obratu a dojít k vítězství 5:2. Jednou ze součástí vítězného týmu byl útočník Filip Hlinka, který se zapsal jedním gólem na střeleckou listinu. „Soupeř na nás vlétl, nicméně dokázal nás probudit vstřelený gól. Pak už jsme kontrolovali hru,“ popsal Hlinka klíčovou událost k cestě za výhrou.

Na závěr základní části takové vítězství. Jak pozitivní to pro vás je?
Před play-off je taková výhra důležitá. Jsme rádi, že jsme to zvládli.

Zápas se z vašeho pohledu nevyvíjel úplně jednoduše. Museli jste obracet prohru 0:2. Čím to, že se vám to podařilo a zvítězili jste?
Havlíčkův Brod na nás v první třetině vlétl. My jsme se ale díky vstřelenému gólu probrali a hra se srovnala. Od druhé třetiny jsme to už měli pod kontrolou.

Šli jste třeba i do toho zápasu s tím, že chcete soupeři vracet předchozí prohru zde v Kotlině?
Nechceme nic vracet soupeřům. Chceme každý zápas vyhrát za tři body.

Jak z vašeho pohledu vypadala celá základní část? Nakonec jste po litém boji skončili třetí s výraznějším odstupem právě na Havlíčkův Brod.
My jsme se dlouho přetahovali s druhou Příbramí, což se nám bohužel nepovedlo. Chtěli jsme začínat v play-off doma. Základní část bych hodnotil pozitivně. Dostali jsme se mezi nejlepší čtyři, což byl cíl. Mohli jsme být výše, ale jsme rádi i za tohle a porveme se s Příbramí.

Jak těžkou sérii právě s Baníkem očekáváte?
Čekáme hodně vyrovnané zápasy, ve kterých budou rozhodovat maličkosti. Chceme se samozřejmě porvat o postup.

Máte přímo stanovený nějaký cíl pro play-off?
Ten nejjednodušší a nejjasnější. Dojít co nejdál.