11.10.2024

Přímý souboj o čelo! Kobra doma ve šlágru přivítá Příbram

David Zlomek

Forma pražské Kobry i Příbrami je excelentní, oba týmy mají po šesti kolech patnáct bodů a okupují první dvě příčky západní části 2. ligy. V sobotu dojde na jejich vzájemný střet. Posune se Kobra na první pozici?

Po demolici Chebu přišlo zaváhání v Kralupech, od té doby ale jede Kobra na jedničku. Postupně smetla Hronov, Písek, Řisuty a Tábor a hoví si na druhém místě tabulky.

Hlavní faktory? Výborné úvody do zápasů, spolehliví gólmani, ale především ničivá ofenziva. 31 branek v šesti utkáních je parádní počin, který je režírován letkou Kamil Bříška – Filip Vlček – Tomáš Šťastný. První jmenovaný vede bodování soutěže s osmnácti body, průměruje tedy tři kanadské body na utkání.

Výrazné individuality má ale také Příbram. Petr Kafka je na třetím místě bodování s dvanácti body, jen o jeden méně má Petr Josefus, daří se také Josefu Hasmanovi.

I díky tomu má Příbram ještě efektivnější ofenzivu, dala o tři branky více.

Většinu zápasů ale odehrála doma, ven vyjela jen dvakrát. A v jednom případě padla, v Táboře 2:5.

Jinak ale působí dominantním dojmem. Poslední výsledky totiž zní působivě – 7:1, 4:1, 3:0 a 13:1.

Pro Příbram hovoří vzájemná bilance. Oba týmy se střetly v letní přípravě a Příbram dvakrát vyhrála, dohromady dala Kobře čtrnáct branek. Středočeši také ovládli oba vzájemné střety v minulé sezoně.

Zápas začne na stadionu Kobry v sobotu 12. října od 18 hodin, duel je případně možné sledovat na webu czechicehockey.tv.

9. kolo, Sobota 19.10.2024 | 18:00

HC Stadion Vrchlabí