07.03.2022

Přišlo mi, jak kdybychom na konci listopadu přijeli do Řisut, zlobil se Zídek

Marek Baloun

V play-off patří s průměrem 1,5 bodu na utkání mezi ty nejproduktivnější hráče. V Příbrami se na výhře 4:0 podílel třemi, dnes zapsal další dva. Bohužel to na Středočechy nestačilo a s hrou týmu Václav Zídek rozhodně spokojený nebyl.

Co rozhodlo dnes o výsledku?

Rozhodně vstup do utkání. První polovinu 1. třetiny jsme byli fakt špatní. Byl to úplně jiný zápas než jsme hráli v Příbrami. Tam nám šlapaly tři lajny, fungovalo to. Dnes jsme přišli a nevím, co jsme si mysleli. Příbram dala první gól, druhá třetina taky stála za ho*no... Nebyl to ten správný zápas play-off. Přišlo mi, jak kdybychom na konci listopadu přijeli do Řisut a těšíme se, až cestou zpátky zastavíme na pumpě. Tohle prostě nežilo a celé se to od toho odvíjelo.

Ve třetí třetině jste ale utkání zdramatizovali a byla tam šance. Co chybělo k tomu klíčovému gólu?

Tam byly spousty situací... Skákalo nám to na brankové čáře, měli jsme tam přesilovky, jednu jsme i využili, ale bylo to těžký. Oni se stáhnou do malého boxu, je tam málo místa, a pak je to už jen o tom, jestli to tam propadne, nebo ne. Když jsme dali ty dva rychlý góly, tak jsem věřil, že máme ještě čas s tím něco udělat. Bohužel to nevyšlo, jedeme do Příbrami za stavu 3:1 a budeme bojovat o to, abychom to vrátili sem.

Vy jste zapsal dva body, před tím tři, je radost aspoň po osobní stránce?

Teď v play-off jsem rád, že pomůžu týmu, že je vidět, že tam jsme. Nám v druhé lajně se moc během sezóny nedařilo, poslední dva tři měsíce nám to tam nenapadlo, že by to byl nějaký zázrak, to vůbec... Teď nám tam občas něco padne, což je hezké, ale... Jsem šťastný, že jsem udělal tři body a vyhráli jsme v Příbrami 4:0, ale dnes si s těmi dvěma body můžu jen dát pivo a říct „stálo to za ho*no“ a začít znovu.

Co tedy do středy nejvíce změnit?

Tam je to úplně jiné kluziště a hokej, nevím, co změnit... Asi kouknut se na přesilovku, to najetí, víc házet puky do pásma a chodit okolo beků, z toho jsme hodně těžili. Neztrácet puky na modré a určitě týmový duch. Potřebovali bychom na střídačce ještě víc kluků, kteří to tam vybudí a budou tím žít, protože to je alfa omega play-off. Pochválit se, když se zblokuje střela, poplácat se po zádech, když gólman udělá dobrý zákrok... Hrát to jako tým.