27.09.2022

První domácí utkání! Na Braník přijede východočeský Hronov

Tadeáš Podolka

Venkovní trip a zápasy proti Táboru a Ústí nad Labem jsou minulostí. Braničtí poprvé v letošní sezoně nastoupí k zápasu na domácím ledě. Ve středu 28. září vyzvou Pražané od 18:00 tým z Hronova, který v létě posílil o ruské či ukrajinské hokejisty a trenéra Sergeje Šošnikova.

První dvě kola zavedly Kobru na souboje s těžkými soupeři. Nejprve minulý týden se vydali Pražané na led tradičně silného Tábora, se kterým až do poloviny třetí třetiny drželi krok. Pak ale Jihočeši nasázeli tři góly a Braničtí odjížděli zpátky domů bez bodů. Druhé kolo odehráli pak proti bývalému dlouholetému týmu Chance ligy Ústí nad Labem, tam také prohrála Kobra o tři branky, tentokrát 0:3. Zatím tedy svítí u branických hokejistů v tabulce 0 bodů a nepříliš lichotivé skóre 3:9. „První třetinu jsme odehráli dobře. Druhá se nám ale bohužel nepodařila. Dostali jsme zbytečné tři góly po našich chybách. Naopak ve třetí třetině jsme se vrátili do zápasu. Ústí je ale zkušený tým, zejména ve druhé třetině si dokázal poradit, čímž nás dostal pod tlak. My jsme pak více chybovali a to rozhodlo,“ hodnotil uplynulý zápas proti ústeckému Slovanu kouč Pražanů Miloslav Šeba.

Ještě hrůzněji vypadající skóre má na svém kontě Hronov, ten nejprve prohrál s Benátkami nad Jizerou 2:1 po prodloužení, pak ještě pohořel s Příbramí vysoko 0:9. Zatím tak Východočeši zaznamenali jedinou branku a jedenáct jich obdrželi. O první gól sezony se postaral Norair Hovsepjan, který pochází z Arménie, na českých kluzištích ale vyrostl. Kromě něho, jsou na soupisce Hronova ještě čtyři Rusové, dva Ukrajinci a Slováci.

Překvapí pražskou Kobru mladý kádr Hronova doplněný o zahraniční hokejisty, nebo naopak zaberou Braničtí a připíší si první body do tabulky? Utkání na jihu Prahy startuje v 18:00, k dispozici bude podrobný online přenos na webu Onlajny.com.