Šimon Antončík: V přípravě nejde o výsledky, hlavní je, že si tým sedl

Šimon Sýkora

Čeká ho šestá sezóna v dresu Kobry, třetí v pozici kapitána. Po posledním utkání přípravy jsme se zeptali Šimona Antončíka, jak hodnotí utkání s prvoligovou Slavií, celou přípravu na sezónu a zapojení juniorů do mužstva.

Jak byste shrnul zápas se Slavií?

Nastoupili jsme proti náročnému soupeři, který hraje v Chance lize, čili o úroveň výš. Bylo to pro nás samozřejmě těžké utkání. Dvě třetiny, první a třetí, jsme s nimi udrželi krok, ale v té druhé se prosadili a ukázali, že dokážou potrestat naše zbytečné chyby. Musíme na své hře pracovat, abychom se v ligových zápasech hlavně proti proti těžším soupeřům podobných chyb vyvarovali a abychom dokázali dovézt utkání na svou stranu.

Dával jste první gól zápasu. Věřili jste, že máte šanci hrát se Slavií vyrovnaně?

Chtěli jsme být hlavně pozorní v defenzívě, ale věřili jsme, že můžeme hrát vyrovnaný zápas. Je to také hodně o tom, jestli vás gólman podrží. To není nic proti Sochymu (pozn. brankář Sochůrek), je to fantastický gólman, ale dnes mu tam prostě nějaký gól propadl. Ale kdyby se mu dnes zadařilo, a Sochy umí zachytat perfektně, tak si myslím, že to mohl být vyrovnaný zápas.

Hrál jste v první lajně, v minulých zápasech jste byl ve čtvrté s juniory. Máte jasno, s kým budete nastupovat v lize?

Během kariéry jsem se naučil hrát ofenzivně i defenzivně. Hrál jsem obojí, občas jsem to střídal, takže jsem v tomto směru trochu univerzál. Dnes nám chyběli hráči v první lajně, tak jsem tam zaskočil. Ale juniory trénuji, takže vůbec nebráním nastupovat s nimi a hrozně rád bych jim předal zkušenost přímo z ledu. Aby si zahráli se mnou, abych jim mohl říct nějaké maličkosti ke hře. To byla původní domluva. Protože je ale stále někdo zraněný, nemocný nebo nemůže kvůli práci, tak jsem si s juniory moc nezahrál. Jsem tomu ale otevřený a nevadí mi jakákoliv role v týmu.

Co říkáte o zapojení juniorů v přípravě do týmu áčka?

Myslím, že hráli slušně. Minimálně ukázali, že mohou být důstojným zastoupením v sestavě, kdyby se například rozběhla nějaká epidemie, nebo něco podobného. Každopádně musí tvrdě makat každý den a postupně si to vybojovat, nejde to hned. I gólově se prosadili, potom ale přišli asi čtyři noví hráči, tak dostali méně prostoru. V zápasech, kde se objevili, ale určitě nezklamali. Naopak dokázali, doufám, že i panu Šebovi, že mohou důstojnou roli v týmu odehrát. V tuto chvíli se to na nich nedá stavět, ale do budoucna určitě ano. Mají Kobrácké srdce, což je nezbytné.

Jak byste zhodnotil celkově přípravu, ve které jste prohráli pouze dvakrát, jednou s Mostem a jednou s prvoligovým týmem?

Řekl bych, že příprava se povedla a tým si sedl. Důležitá je kabina, čili mezilidské vztahy, jestli si kluci k sobě najdou cestu. To se nám myslím daří. Čeká nás ještě společná akce, takový večírek, kde si všichni sedneme a tým ještě víc stmelíme. Takže doufám, že do sezóny půjdeme jednotně jako jedno velké mužstvo. Nebyl jsem na všech přípravných zápasech, dělal jsem si licenci B trenéra, nemůžu to tak zhodnotit úplně komplexně. Z mého pohledu se to povedlo a jako hlavní považuji vybudovat vítězný charakter mužstva. V přípravě není až tak důležité se upnout na každý jednotlivý výsledek.

Poslední dvě sezóny jste byl kapitán, s céčkem na dresu jste nastupoval i v přípravě. Budete kapitán i v následující sezóně nebo se bude o kapitánství teprve rozhodovat?

S Dominikem Šteinerem jsme v týmu nejdéle a máme domluvu s panem Šebou, že se o céčko mezi sebou podělíme. Mám ještě práci u mládeže, takže nezvládnu odehrát všechny zápasy. Dále tam jsou zkušení hráči, kteří nás posílili letos v létě, především kluci z Jablonce. Jsou to zkušení hráči, kteří když něco řeknou v kabině, tak kabina mlčí a poslechne si je. Myslím si, že o nějaké lídry v týmu máme tedy postaráno. Kdo má céčko na dresu tak není v tuhle chvíli úplně rozhodující.