Soutěže se už nerozjedou! Svaz posvětil jejich předčasné ukončení

Marek Baloun

Dlouho se čekalo, zda pandemická opatření povolí návrat k zápasovému harmonogramu a soutěž se dohraje. Situace je ale nadále vážná a je zřejmé, že původně stanovenou hranici poloviny utkání nebude možné překonat. Výkonný výbor Českého Hokeje tudíž dnes oficiálně rozhodl o předčasném ukončení, a to jak pro Kobří A-tým a B-tým, tak pro všechny mládežnické soutěže i ligu žen.

Už minulý čtvrtek se po dlouhých jednáních všech divizí rozhodlo, že pokud se situace nezlepší do 31. ledna, má prezident Českého hokeje Tomáš Král nařídit konec soutěže. „Onen den nyní nastal a Tomáš Král soutěž oficiálně ukončil. Druhá liga doplatila na to, že spadá mezi amatérský sport. Zatímco Tipsport extraliga a Chance liga jedou dál, hráčům ve třetí nejvyšší soutěži nedovolila vládní opatření zapojit se znovu do hry,“ píše web hokej.cz.

„Ukončení soutěže nás všechny mrzí,“ komentuje rozhodnutí prezident klubu Miloslav Šeba. „Postavili jsme letos dobrý tým, který měl šanci konkurovat nejlepším týmům v bojích o čelo tabulky i v play-off. Obrana byla velmi kvalitní, gólman dobře držel a i v útoku byla velká síla. Měli jsme dobrý zápas v Klatovech a proti Havlíčkovu Brodu a vše nasvědčovalo tomu, že jsme na dobré cestě. Teď nezbývá než se připravit na další sezónu a doufat, že nás nezastaví další pandemie.“

Prezident klubu a hlavní trenér A-týmu Miloslav Šeba

Konec soutěží ale ještě neznamená konec sezóny. Svaz bude jednat o náhradním programu a tréninkových možnostech pro mládež. „Pro nás je důležité, aby mohla na led aspoň mládež,“ pokračuje Šeba. „Máme přes tři sta žáků, kteří potřebují trénovat. Ledovou plochu zatím udržujeme a budeme čekat do 14. února, jak se situace vyvine.“