Srdce háďat: Mám rád vyostřené zápasy, říká junior Leinweber

Martina Nová

Společně s Robinem Palaščákem a Michailem Kuliničem tvoří zabijáckou první lajnu juniorky Kobry. Dohromady nastříleli v 18 kolech 34 gólů. TADEÁŠ LEINWEBER nám prozradil v sérii Srdce háďat, jak se dostal k hokeji, kdo je jeho vzorem, ale třeba i to, kam by se rád v budoucnu posunul.

Momentálně s týmem bojujete o nadstavbovou skupinu, ze které byste se mohli podívat do play-off. Jak jsi zatím spokojený s týmovými i tvými osobními výkony v probíhající sezóně?

S týmovým výkonem můžeme být zatím spokojení, ale ještě máme dost práce před sebou. O to víc musímě dřít, abychom to dotáhli do vyšší ligy. A co se týče mých osobních výkonů, tak pro mě je priorita týmový úspěch. Na druhou stranu musím přiznat, že momentálně se svým vlastním výkonem moc spokojený nejsem, protože posledních pár zápasů neprožívám nejbodovější období.

Přetahujete se s Robinem Palaščákem o nejproduktivnějšího hráče týmu, hecujete se navzájem? Sledujete kanadské bodování?

Kanadské bodování samozřejmě sledujeme, oba jsme dost soutěživí, ale spíš bych řekl, že se motivujeme navzájem výkonem toho druhého.

Hraješ na postu útočníka – trénuješ nějaké speciální kličky, střely, abys brankáře překvapoval?

Na tréninku a na střelnici si někdy nějakou specialitku vyzkouším.

Máš nějakou představu o budoucnosti a tvé hráčské kariéře? Chtěl by ses probojovat do profesionálního hokeje nebo půjdeš jinou cestou?

Rád bych se podíval do zahraničí a hrál na co nejvyšší úrovni, co to půjde. Třeba si budu hokejem v budoucnu i vydělávat...

Jak se ti daří skloubit školu, Kobru a volný čas?

Škola a hokej se mi většinou prolínají, někdy je tedy nutné odejít ze školy dříve - kvůli tréninku nebo zápasu. Přicházím domů často až večer, takže toho volného času moc není.

Tadeáš v začátcích na Kobře

Co rád děláš ve volném čase? Sleduješ třeba profesionální hokej?

Obecně mám rád sport, takže i ve volném čase sportuji. Jezdím na inline bruslích, na kole, chodím do posilovny, hraju tenis, v zimě jezdím na snowboardu nebo jdu prostě běhat. Samozřejmě mám i povinnosti jako úkoly do školy, které musím plnit. No a co se týče profesionálního hokeje, tak ten samozřejmě sleduju, nejčastěji NHL a Extraligu.

Jak jsi se dostal k hokeji?

K hokeji mě přivedl strejda, který dříve hrál profesionálně hokej. V šesti letech jsem od něj dostal první brusle. Moje první setkání s hokejem pak bylo silvestrovské veřejné bruslení a hned čtyři dny poté jsem byl na svém prvním tréninku v přípravce, dokonce s panem Vrzalem (pozn. red. současný trenér juniorky a asistent trenéra A-týmu).

Chtěl jsi vždycky být útočník?

Když jsme byli malí, tak jsme se na postech střídali, abychom zjistili, co nás nejvíce baví. Mě bavil a šel mi centr, ale postupem času jsem se dostal na křídlo, kde jsem zůstal až doteď.

Máš nějaký hráčský vzor?

Od malička jsem sparťan, takže dříve byl můj vzor Petr Ton. Postupem času, když jsem se začal více zajímat o NHL, tak to byl třeba Connor McDavid. V poslední době sleduji hodně Connora Bedarda.

Co byl dosud tvůj nejlepší a nejhorší hokejový zážitek?

Nejlepší zážitek byl, když jsem dostal příležitost od pana Vrzala si zahrát v 9. třídě Extraligu dorostu. Co se týče nejhoršího zážitku, tak tím byl sestup do Ligy dorostu.

Máš oblíbený a neoblíbený tým proti kterému hraješ?

Mám rád vyostřené zápasy, ve kterých jde o hodně, jako jsou třeba zápasy s Hvězdou. Nemám úplně nějaký tým, proti kterému nerad hraju. Snažím se do každého zápasu dávat maximum, ať je to jakýkoliv tým.