19.11.2019

Uspěje Kobra proti silnému Kolínu i potřetí?

Bitva o první dvě příčky ve skupině Střed se vyrovnává – pokud se Kobra chce udržet na čele tabulky, bude muset začít znovu bodovat. Ve středu to navíc bude platit dvojnásob, jelikož jejím dalším soupeřem budou silní kozli z Kolína, kteří oproti nim mají jedno utkání k dobru. Zvládnou náročnou bitvu na půdě soupeře? Úvodní buly je naplánováno přesně na sedm minut po šesté večer.

Hokejisté s kozlem na prsou pravidelně patří mezi nejnebezpečnější celky třetí nejvyšší soutěže, což platí i letos – z prvních sedmnácti utkání nebodovali jen čtyřikrát a drží se u čela tabulky skupiny Střed. Na branického lídra ztrácí pouhopouhé dva body, krom toho navíc oproti Kobře mají jeden zápas k dobru.

Kolín od začátku listopadu prohrál jen jednou, a to shodou okolností v minulém kole. Na půdě černého koně z Příbrami sice po brance Davida Šafránka z třinácté minuty dlouho vedl, domácí ovšem ve třetí třetině třemi trefami úplně otočili výsledek utkání. Pro Středočechy to byla první porážka od 26. října, kdy padli v prodloužení proti Klatovům.

Jediný tým, který kozli letos ještě neskolili, je shodou okolností Kobra. Ta první vzájemné utkání na ledě soupeře vyhrála po velké bitvě 6:4, přičemž v odveta o měsíc později pak měla mnohem hladší průběh. Svěřenci Miloslava Šeby v uspěli 5:1 – hattrickem během prvních dvanácti minut hry se blýskl Denis Heldák, pod zbývající trefy se podepsal Tomáš Šťastný.

Nejvýraznější postavou v kolínském kádru je útočník David Šafránek, jenž s dvaadvaceti brankami a čtrnácti asistencemi s přehledem vede klubové kanadské bodování. O dvanáct bodů méně dosud nasbíral Jan Stehlík (9+15), nemalé příspěvky do týmové kasy kozlů udělali i Josef Malý (7+11) a Dominik Zumr (2+14).

V brankovišti se pak Středočeši spoléhají hlavně na Martina Sejpala, který odchytal hned šestnáct ze sedmnácti dosud odehraných duelů. Jeho průměr inkasovaných branek je 2,43, zatímco jeho kolega Ondřej Martínek během svého jediného utkání v bráně Kolína pustil do sítě pět kotoučů.