15.11.2019

V dalším domácím zápase přivítá Kobra Tábor

Marek Baloun

Po povinném vítězství z čínským Zlatým Drakem se na Braníku ukáže těžší soupeř. Jihočeský Tábor je pro svěřence Miloslava Šeby rovnocenným soupeřem, ale z obou letošních zápasů odešla vítězně Praha. Zda se to podaří i potřetí uvidíme šedesát herních minut po úvodním buly, které je naplánováno na sobotních 18 hodin. Pokud víte, že se na Kobru osobně nedostavíte, ale budete chtít i přesto fandit, bude pro Vás jako vždy připraven textový přenos.

Jeden ze dvou druholigových týmů z jihu Čech je aktuálně s dvaatřiceti body na čtvrtém místě. Bodově je přitom na stejno se třetí Příbramí, ta má ale mnohem větší skóre. Právě s městem proslaveným uranem také táborští naposled hráli a prohráli. Mladý gólman Dominik Šorf kapituloval už ve druhé minutě a podruhé pak ve druhé třetině, konkrétně v minutě osmadvacáté. Ačkoliv soupeře více než dvojnásobně přestříleli, vepředu pro změnu kohouty trápí koncovka a příbramský gólman Mičán si tak po čtyřiceti osmi zákrocích připsal do statistik čisté konto.

Sestava Tábora z utkání s Příbramí:
Šorf - Černý, Havelka, Havran, Hajič, Dvořák, Beran, Radoš - Jan Bárta, Dančišin, Seidl - Šulek, Zayml, Heřman - Jiří Bárta, Březina, Řepík - Prášek, Kadilák, Pejchal.

Pražané se po povinných třech bodech s Čínou posunuli zpět na první místo skupiny s dvoubodovým náskokem na Kolín. Ačkoliv první minuty zápasu se Kobra herně chvíli hledala, nakonec to po závěrečné siréně bylo 9:2. Nejvíce se na tom podíleli hatrickový Kamil Bříška (3+2), Jan Smejkal a Šimon Antončík (oba 0+3) a dva a více bodů zaznamenali ještě Tomáš Šťastný (2+2), Denis Heldák (2+1), Daniil Petrov (1+1) a Tomáš Mrkvička (0+2). Miloslav Šeba ale po zápase ocenil práci svého kolegy a hlavního trenéra Draků Jiřího Šejby. „Číňané se od minule hodně zlepšili. [...] nechtěli jsme nic podcenit.“