29.09.2020

Ve středu se hrát bude! Áčko se do zápasového kolotoče vrací bitvou v Táboře

Svěřenci Miloslava Šeby jsou po týdenní pauze zpět, po dvou odložených duelech se nyní chystají na horký led silného Tábora. Hokejisté s kohoutem na prsou stihli dosud odehrát o jedno utkání více než Braničtí, přičemž jejich bilance činí jednu porážku po prodloužení a jednu výhru, kterou získali v sobotu výsledkem 7:2 v Chebu. Vrátí je Kobra po vysokém vítězství nohami zpět na zem? Začíná se v 18:00.

Jihočeši od svého návratu do třetí nejvyšší soutěže před osmi lety pravidelně patří mezi nejnebezpečnější celky napříč celou ligou, přičemž při pohledu na jejich aktuální soupisku je celkem jasné, že do počtu pravděpodobně nebudou ani letos. Brankoviště střeží talentovaný Kristián Kolář, který na pozici jedničky nahradil odcházejícího Šorfa a jenž loni plnil stejnou roli v Klatovech. Modrou čáru střeží zkušený Kamil Černý nebo mladík Tomáš Hajič, už tak silný útok v průběhu uplynulého léta ještě posílili mimo jiné i Jan Matiášek, Vladimír Škoda či Miroslav Tejko.

Hned na úvod čekala svěřence dlouholetého kouče Tábora Arpáda Györiho těžká zkouška. Na jejich půdu zavíral Havlíčkův Brod, který se už v první třetině ujal vedení. Domácí pak v prostřední části sice otočili trefami Matušíka a Bárty, nicméně závěrečná perioda přinesla přestřelku, po jejímž konci na kostce v hale svítil stav 4:4. Duel se tak přelil do prodloužení, ze kterého před rozhodující trefou uběhlo jen šestadvacet sekund. O vítězství bruslařů rozhodl Richard Cachín, a kohouti tak brali jen bod.

V sobotu si ovšem spravili chuť na ledě nováčka z Chebu, kterému se zatím příliš nedaří s novými soupeři ve třetí nejvyšší soutěži držet krok. Jihočeši zde uspěli vysoko 7:2, přičemž hned třemi body se v utkání blýskli Milan Dančišin (1+2) a Ondřej Šulek (2+1). Radim Heřman (2+0), Dominik Havelka (1+1), Kamil Černý (0+1) a Miroslav Tejko (0+2) nasbírali o jeden méně.

Kobru tak hned po týdenní pauze zapříčiněné krátkou virózou nečeká vůbec nic jednoduchého. O tom ostatně svědčí i loňská bilance vzájemných zápasů s jejich středečním soupeřem, která byla vyrovnaná – tři výhry a tři porážky. Hned dva ze tří úspěchů ovšem Kobra vytěžila z duelů, které se odehrály u Jordánu. Povede se jim ve středu domácí opět zaskočit?