19.09.2024

Věděli jsme, že musíme vyhrát. Přeorganizovali jsme hru a převahu vyčíslili pěti góly, říká trenér Šeba

Jan Hadraba, Jiří Polášek

Úvodní zápas letošního ročníku druhé ligy se Kobře vyvedl. Po první třetině, která ještě nebyla úplně z nejlepších, trenér Šeba přeorganizoval hru a to začalo nést úspěchy. Kobra soupeři nasázela šest branek a vyhrála. Jak utkání viděl hlavní trenér? Co si myslí o nových posilách a mančaftu pro letošek?

Máte za sebou úvodní zápas sezóny, vysokou výhru proti Chebu (6:2). Jak byste zhodnotil ten vstup do nového ročníku?

Byl to úvodní zápas druhé ligy. S Chebem jsme hráli už v přípravě, ale soupeř tenkrát hrál bez pěti hráčů základní sestavy, takže jsme nevěděli, co od nich čekat. Věděli jsme ale, že musíme vyhrát. První třetina se moc nepovedla, to je pravda. Hráli jsme na čtyři útoky, potřebujeme totiž, aby bylo do hry zapojeno co nejvíce hráčů. Byli jsme lepší, ale nedali jsme góly. A tak jsme to museli přeorganizovat. Ve druhé třetině to bylo o něčem jiném. Měli jsme velkou převahu, což jsme vyčíslili pěti góly. Jen Bříška dal tři. První lajna byla moc úspěšná. Čtvrtá formace se do hry zase zapojila ve třetí třetině. Tempo se pak trochu snížilo, ale gól jsme taky ještě dali.

Příprava na sezónu byla taková kolísavá, bylo tam pár slabších zápasů, pak i nějaké lepší. Co ukázala?

V přípravě jsme sestavu honě měnili. Rotovali jsme navíc často jen se čtyřmi, pěti beky. Tři byli zranění. Nikdy jsme nehráli v kompletní sestavě. Máme navíc šest nových hráčů, kteří se do sestavy zabudovávají a budou určitě přínosem, ale chvíli to bude trvat, než si to pořádně sedne.

Jak tedy vypadá mančaft, se kterým vstoupíte do nové sezóny?

Vzhledem k tomu, že máme ještě zraněného obránce, tak uvidíme, jak to bude vypadat. Pokud by byl fit a začal trénovat, tak máme sedm obránců s výkonností na druhou ligu. Někteří hráči, jako Šteiner, patří k těm nejlepším plejerům. První formace funguje dobře, ve druhé jsou mladí kluci, kteří se dávají dohromady. Mají pohyb a kreativitu, věřím, že budou velkým přínosem. Třetí formace, v ní působí zkušení hráči, tam by to mělo fungovat. A čtvrtou budou hrát borci, o kterých ale nemůžeme říkat, že jsou hráči pro čtvrtou lajnu. Loni hráli druhou a třetí. Formace jsou hodně vyrovnané, musíme všechny udržet ve hře z důvodu, kdyby se třeba stalo nějaké zranění, tak aby tam byl vždy někdo připraven.

Jak byste okomentoval posily a v čem by měly pomoci?

Přišel Kučera, Straka už tady jednou byl. Pak Agrauer, který hrál za Žďár. Dále kluci ze Slavie, Hron, Sýkora a Stejskal. Uvidíme, jak to s nimi bude. Když budou chodit dva, tak máme šanci hrát na sedm beků, což by bylo dobré. Velké očekávání máme od obránce, který je momentálně zraněný. Doufejme, že se dá do pořádku, protože má za sebou i první ligu. Krupička je perspektivní hráč ze Sparty, Tichý totéž, je jen otázka času kdy se probojuje do základní sestavy ve Slavii. A David Šteiner, který byl hráčem Slavie, se dává dohromady a je od něj také velké očekávání, protože patřil mezi kvalitní hráče. Vrátil se Davídek, který byl ve Finsku a Švédsku, a je náš odchovanec. Dravý hráč, který umí dát gól.

Jaká bude role nového gólmana Hosnedla?

Hosnedla jsem udělal z Mostu, vždycky se mi líbil. Očekáváme od něj hodně. Hosnedl byl v Mostě jednička, takže se od něj očekává, že bude velkou brankářskou oporou, to je jasné. S Ondríkem ale máme vyrovnanou dvojici. A je to hrozně důležité oproti loňsku, kdy jsme měli problémy s gólmany. Proto jsme na tomto postu posílili, a myslím, že to bude hrozně důležité pro naše cíle, které máme. Doufáme, že nás v sezoně bude chodit podporovat co nejvíce fanoušků, a to i na nedaleké venkovní zápasy, jako třeba teď do Kralup.

přát., Pátek 6.9.2024 | 18:00