29.09.2024

Vydařená akce Týdne hokeje na Kobře. Na led vyjelo 53 dětí

Klub

V neděli 29. září se v ranních hodinách na zimním stadionu v Braníku uskutečnila akce Pojď hrát hokej. Děti dostaly příležitost seznámit se s ledním hokejem a utvořit si prvotní hokejový zážitek.

Před devátou hodinou se na Kobře začali scházet rodiče s dětmi, které si přišly vyzkoušet, jak to vypadá na ledě a během hokejového tréninku. Kromě bohatého programu byly pro děti připraveny také tašky s dárkem i informačními letáky pro rodiče.

Akce pořádané na branickém ledě se zúčastnilo 53 dětí, které se povětšinou narodily v letech 2016–2021. Oproti lednovému termínu se účast zvýšila, průběh si pochvaloval koordinátor akce Jakub Jedlička i prezident klubu Miloslav Šeba.

Programu na ledě se ujali mládežničtí trenéři Kobry. Pro děti bylo připraveno celkem 5 stanovišť. To největší bylo umístěno ve středním pásmu a bylo určeno pro děti, které se teprve učily bruslit. V něm se někdy i za pomoci rodičů seznamovali ti nejmladší se základní motorikou nebo správným padáním. Vše s úsměvem a hravou formou.

Další čtyři sekce nabídly různé druhy slalomů a her s pukem pro děti, které si byly na samotných bruslích jistější. Postupně se menší skupinky protočily na všech stanovištích tak, aby si daný program dostatečně vyzkoušely a užily.

Rodičům byli v rámci akce také poskytnuty vedením mládežnického úseku základní informace o filozofii klubu i trénincích nejmladších kategorií. Ty probíhají třikrát týdně – ve středu, v sobotu a neděli.

Kontaktní údaje na trenéry nejmladších kategorií najdete zde, fotogalerii zde.

6. kolo, Středa 9.10.2024 | 17:30

HC Tábor