Z Kobry až do reprezentace

Libor Kokoška

Nestává se často, že by se druholigový celek mohl chlubit reprezentantkou ve svých řadách. Kobra ale takovou hráčku ve svém týmu má, do nominace národního týmu do šestnácti let na přípravný kemp se vypracovala obránkyně Alexandra Kalašová, která pravidelně nastupuje za náš ženský tým! Do závěrečné nominace na turnaj v Německu se bohužel nadějná branická hokejista neprobojovala.

Když trenér Roman Heidl stavěl společně s asistenty Martinem Všetečkou a Martinou Pouskovou ženský reprezentační celek do šestnácti let, do oka jim padla rovnou trojice hokejistek, které máte možnost pravidelně podporovat při jejich domácích zápasech na Kobře. Jedinou kmenovou hráčku Kobry, Alexandru Kalášovou, v nominaci, kde se vešlo celkem 56 hokejistek, doplnila Simona Eisenreichová z Kutné Hory a Michaela Solařová ze Strakonic. Obě dámy pravidelně posilují Kobru v ligových utkání, a pomáhají tak k parádním výsledkům!

Reprezentace složená z hráček ročníku narození 2004 odjela začátkem srpna na přípravný kemp do severočeský Teplic, kde všechny zúčastněné hráčky čekala série týmových tréninků. Pravý try-out ale přišel až koncem prázdnin ve středočeské Příbrami, kde hráčky mezi sebou odehrály dvě modelová utkání, která měla rozhodnout, kdo v národním výběru zůstane, a kdo naopak ne.

Do konečné nominace na turnaj v německém Selbu se ale nakonec ani jedna z trojice hráček nedostala. Simona Eisenreichová je jednou z náhradnic, která v případě zranění může narychlo do příhraničního města odcestovat a připsat si tak cenný reprezentační start.

Pokud budete chtít podpořit náš ženský tým můžete přijít už 14. září, kdy branické hokejistky čeká první pražské derby s ESA Praha. Utkání začíná v 19:00.

Autorem náhledové fotky je Česká hokejová reprezentace žen do 16 let.