08.12.2018

Bitva s Jabloncem nevyšla, Pražané padli 2:5

Bohužel, z horkého jabloneckého ledu se vracíme bez jediného bodu. Kobra se tam v sobotu vydala v rámci čtyřiadvacátého kola, přičemž do střetnutí vstoupila slibně – už ve druhé minutě se prosadil Kysela, a poslal tak hosty do vedení. Vlci ale pak vzali věci do svých rukou a pěti góly rozhodli o svém vítězství. V závěru už jen korigoval stav na konečných 2:5 Viktor Nestrašil.

24. kolo, 08.12.2018 v 18:00

HC Vlci Jablonec nad Nisou

5:2

(0:1, 2:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 27. Babec (Bříška, Homolka), 34. Plíhal (Mrkvička, Bříška), 41. Bříška (Tondr, Plíhal), 51. Tondr (Bříška, Plíhal), 54. Nezbeda (Pavlů, Mulač) – 2. Kysela (Ryzák, Hlinka), 56. Nestrašil (Ryzák). Rozhodčí: Vyštejn – Beneš, Axman. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 300. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2.

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hosnedl – Mrkvička, Pilař, Pavlů, Čechura, Abraham, Havelka – Švík, Nezbeda, Frk, Homolka, Babec, Tondr (A), Brokeš, Plíhal (C), Mulač, Maďar, Bříška (A).

HC Kobra Praha: Mouček – Semrád, Chalupa, Kasík, Schejbal, Verbík J., Verbík R. (A), Ryzák – Hrubý, Šeba, Kysela, Patočka, Všetečka, Nestrašil, Šergl, Šteiner (C), Slabý, Šťastný, Hlinka.

Úvodní sekundy se na severu Čech nesly ve znamení pražské Kobry. Už minutu a půl po úvodním buly se totiž po spolupráci se Slabým prosadil Filip Hlinka, na jehož ostrou střelu Hosnedl nedosáhl – 0:1. Domácí mohli rychle vyrovnat po nebezpečné akci Brokeše s Maďarem, Mouček byl však připraven na svém stanovišti a zakončení zneškodnil. Ani jeden celek pak v následném průběhu hry nezvládl přetavit přesilovou hru v další zásah, a po prvním dějství tak v jablonecké hale těsně vedli Pražané.

Druhá dvacetiminutovka pro Šebovi svěřence už tak veselá nebyla. V čase 26:14 nejprve vyrovnal Jiří Babec, na jehož přesný zásah v polovině periody navázal Tomáš Plíhal. A mohlo být ještě hůř. Krátce po Plíhalově gól se do obrovské šance dostal domácí Mrkvička, který ale nakonec zamířil jen do tyče. Pár sekund na to mohl zaváhání svého spoluhráče napravit právě Plíhal, jehož zakončení Moučkovu klec těsně minulo. Po dvou třetinách tak Kobra nakonec prohrávala jen o jednu branku.

Naděje na rychlé vyrovnání se však velmi rychle rozplynuly Kamil Bříška se jen několik sekund po startu závěrečné části propracoval k brance, položil si Moučka a zavěsil pod horní tyč. Sny hostů o bodovém zisku pak dalšími zásahy definitivně zničili Lukáš Tondr a Tomáš Nezbeda, kteří v druhé polovině třetiny pojistili vítězství Vlků. Pět minut před koncem jen skóre na konečných 2:5 zkorigoval Viktor Nestrašil, a udělal tak tečku za střeleckým zápisem utkání.