01.12.2018

Bojovný výkon na Vrchlabí těsně nestačil

Kobra poředvedla proti Vrchlabí velmi bojovný a snaživý výkon. Bohužel ale chybělo málo ke skórování. Jedinou trefu tedy vstřelili hráči Stadionu, kteří si po dlouhé šňůře porážek odvezli tři body. Kdežto Kobra po šesti vyhraných zápasech lehce zaškobrtla, přesto všechno ukázal pražský celek bojovnost a charakter, když se o srovnání pral až do posledních vteřin.

22. kolo, 01.12.2018 v 18:00

HC Stadion Vrchlabí

0:1

(0:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 16. Kastner (T. Půlpán, A. Půlpán). Rozhodčí: Horáček - Tasch, Schopf. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 274. Střely na branku: 30:39. Průběh utkání: 0:1.

HC Kobra Praha: Mouček (Novák) – Semrád, Kasík, Schejbal, Verbík R., Verbík J. (A) – Šeba, Kysela, Patočka, Všetečka, Nestrašil, Šergl, Šteiner (C), Slabý, Antoš, Šťastný, Hlinka.

HC Stadion Vrchlabí: Soukup (Abraham) – Muška, Havránek, Vašíček (A), Bendík (A), Moník J., Voženílek, Jirků (C) – Matějček, Půlpán T., Hozák, Půlpán A., Procházka, Higveghy, Urban, Mrňa, Kastner, Chalupa, Bláha. Moník F.

První třetinu zvládli o něco aktivněji hráči Vrchlabí, kteří od počátku zahájili útok na branku Kobry. Pražané sice v úvodu trochu zaspali, avšak po nějaké chvíli se i oni dostali do několika povedených akcí. Na gólovou trefu ale oba celky čekaly příliš dlouho, až nakonec v šestnácté minutě prudkou střelou od modré poslal hosty do vedení Lukáš Kastner.

To ale byl jediný gól, který byl na Braníku k vidění. Zbytek utkání se sehrál v mlžném oparu zelené barvy, kvůli kterému začala i druhá třetina o něco později. A herně přinesl to samé. Oba celky se přetahovaly o zakončení, avšak ani jeden z nich se nedokázal probít přes soupeřovu obranu a nějakou vážnější akcí ohrozit jak jednoho, tak druhého gólmana.

Kobra tak poprvé po šesti zápasech nebodovala, ačkoliv hráči předvedli velmi bojovný a týmový výkon. Díky soupeřově důrazu v obraně se ale ke skórování nedostala, ovšem ani více gólů neinkasovala.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Díky disciplíně se nám povedlo zvítězit v šesti utkáních za sebou. Hráli jsme zodpovědně dozadu. Věděli jsme, že utkání bude hodně vyrovnané, Vrchlabí se často přesouvá z útoku do obrany a obráceně. K vidění bylo zřejmě nejlepší utkání v dosavadním průběhu sezóny. Předešlá utkání byla odehrána ve vysokém tempu, kupříkladu s Klatovy byl též pěkný hokej. Ovšem měli jsme čtyři gólové šance, které jsme měli proměnit. Chtěli jsme alespoň bod a dohrát zápas alespoň v prodloužení. Kluci ale dřeli nadoraz, gólman předvedl kvalitní výkon. Neměli jsme spíše tolik štěstí, či schopnosti přihrát ve finální fázi, abychom uklidili puk do branky. Nic se ale neděje. Šest předešlých utkání ukázalo, že tým má duši a pracuje dobře. My teď sice máme odložený zápas s Děčínem, tudíž se musíme dobře připravit na Jablonec, kde chceme bodovat, abychom se udrželi na čtvrtém místě.

Václav Baďouček (HC Stadion Vrchlabí): Nepřijeli jsme sem v úplně dobrém rozpoložení, protože jsme pět předchozích zápasů v řadě prohráli. Vsadili jsme všechno na disciplínu, na stoprocentní defenzivu a věřili jsme, že nám tam něco spadne. Nakonec utkání rozhodl už gól z první třetiny. Myslím si, i když zápas skončil 1:0, že jsme mohli vidět hezké utkání, které mělo spád a do kterého rozhodčí příliš nezasahoval, takže se zbytečně neprodlužovalo. Šancí na obou stranách bylo hodně, nám se podařilo jednu proměnit, zatímco soupeřovi ne. Vážíme si tudíž této těsné výhry a jsme za ní strašně rádi.