15.12.2018

Braničtí nestačili na Nymburk, zůstávají pátí

Vojtěch Martinek

Kobra na první prosincovou výhru stále čeká. Po nepovedených duelech se silnými celky Vrchlabí a Jablonce je tento týden čekala další bitva s klubem ze skupiny střed – Nymburkem. Ten si nakonec po litém boji z jihu Prahy odvezl domů tři body po vítězství 4:2. Svěřenci Miloslava Šeby tak zůstávají na pátém místě, přičemž na čtvrtý Děčín mají jen dvoubodovou ztrátu. Nic tedy není ještě ztraceno.

26. kolo, 15.12.2018 v 18:00

NED Hockey Nymburk

Branky a nahrávky: 26. Kysela (Nestrašil, Hlinka), 45. Kasík (Šťastný) – 6. Kačírek (Mašek, Král), 22. Smejkal (Kříž, Rittig), 28. Stehlík (Eis, Arnošt), 60. Arnošt (Stehlík). Rozhodčí: Krenželok – Žídek, Ovsík. Vyloučení: 9:5. Využití: 1:1. Diváci: 171. Střely na branku: doplníme. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.

HC Kobra Praha: Mouček – Semrád, Chalupa, Kasík, Schejbal, Verbík J., Verbík R. (A), Ryzák – Šeba, Kysela, Patočka, Nestrašil, Šergl, Šteiner (C), Šťastný, Hlinka.

NED Hockey Nymburk: Krofta – Kříž (A), Hroudný, Tržický, Mašek, Rittig, Knesl (A), Jirásek – Stehlík, Král, Kuzďas, Arnošt, Kolouch, Smejkal, Eis (C), Štěpánek, Kačířek.

První třetina sobotního duelu patřila Nymburku, který se na ledě mrazivé branické haly ujal vedení v šesté minutě díky trefě Matyáše Kacířka. V prostřední periodě na ni pak navázal Jan Smejkal, pro nějž to byl teprve druhý přesný zásah v letošním ročníku. Pak už ale konečně přišla odpověď ze strany domácích – v čase 25:43 snížil Jiří Kysela a kontaktní gól byl na světě, Kobra prohrávala už jen o jediný gól...

Jenže o minutu a půl později bylo opět všechno při starém. Dvoubrankové vedení Nymburku vrátil král střelců skupiny Střed Jan Stehlík. Ani tentokrát Braničtí nehodlali složit zbraně a v úvodu závěrečné dvacetiminutovky svou brankou vykřesal jiskru naděje zkušený bek Jaroslav Kasík, vyrovnat se jim ale už nepodařilo. Úspěch hostujícího celku jen třicet sekund před koncem potvrdil trefou prázdné branky Daniel Arnošt.