29.01.2020

Braničtí v Příbrami bojovali do posledních sekund, body ale nakonec nevezou

Vojtěch Martinek

Svěřenci Miloslava Šeby opět neměli k bodovému zisku daleko, ani tentokrát ovšem silnou Příbram pokořit nezvládli. Na ledě produktivního nováčka druhé ligy padli po velké bitvě těsně 5:6, přičemž hned dvakrát se v utkání trefil Tomáš Šťastný. Po jedné brance pak zaznamenali forvardi Kamil Bříška a Filip Hlinka a obránce Aleš Knesl. Šanci na reparát budou mít už v sobotu, kdy se doma představí proti českobudějovickému David servisu.

34. kolo, 29.01.2020 v 18:30

HC Baník Příbram

6:5

(2:2, 2:0, 2:3)

Branky a nahrávky: 17. Káník (Josefus), 19. Gengel (Rohlík, Kutlák), 23. Chlouba (Káník, Josefus), 30. Gengel (Šinágl, Rohlík), 48. Josefus (Kolouch, Káník), 50. Tlačil (Šinágl, Kolouch) – 8. Knesl (Petrov, Hlinka), 13. Hlinka (Petrov, Heldák), 42. Šťastný (Novák, Popela), 55. Bříška (Mrkvička, Bárta), 58. Šťastný (Davídek, Novák). Rozhodčí: Kraval – Hradil, Teršíp. Vyloučení: 7:4, navíc Gengel (PRI) 10 min. OT. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 381. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:3, 6:3, 6:5.

HC Baník Příbram: Mičán – Straka, Saňa, Mašek, Havlín, Kutlák, Rittig J., Rittig T. – Šinágl, Rohlík (A), Káník, Chlouba, Tlačil, Josefus (A), Jindra, Sirotek, Panna, Gengel (C), Kolouch.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Šteiner (A), Knesl, Pelant, Popela, Mrkvička, Šefl – Šťastný, Tondr, Hlinka, Petrov, Davídek, Heldák, Hrubý, Bříška (A), Novák, Bárta, Smejkal, Antončík (C).

Aktivněji do středečního duelu v Příbrami sice vstoupili domácí hráči, jako první se ovšem ze vstřelené branky nakonec radovali hosté. Na konci osmé minuty otevřel skóre Aleš Knesl, na jehož zásah nedlouho poté navázal Filip Hlinka. Poté se už ale ke slovu dostali také Tlačilovi svěřenci – v čase 16:17 snížil Jakub Káník a po zásahu Ladislava Gengela necelou minutu a půl před koncem bylo vyrovnáno.

Prostřední dějství se pak neslo jasně ve znamení Příbrami, kterou zkraje periody poslal poprvé v utkání do vedení Jaroslav Chlouba. Ve třicáté minutě se pak podruhé na střeleckou listinu zapsal Ladislav Gengel, a Braničtí tak rázem prohrávali už o dvě branky. Druhá část třetiny pak nabídla sérii několika vyloučení, ani jeden tým ale početní výhodu nevyužil.

Kobru do hry vrátil hned minutu a půl po startu třetí části Tomáš Šťastný, po jehož kontaktní trefě Příbram vedla jen o gól. Následně ale musel Sochůrek lovit ze své klece kotouče po brankách Petra Josefuse a Jana Tlačila, a s nadějemi hostů na bodový to tak za stavu 6:3 vypadalo bledě. Pražané ale nesložili zbraně a bojovali až do posledních sekund – v čase 54:39 nejprve snížil Kamil Bříška a o něco později na rozdíl jediné branky stav opět stáhl Tomáš Šťastný. Na další góly už ale čas nezbyl, a Příbram tak uspěla v utkání 6:5.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Především je třeba říct, že musíme hrát tři třetiny. V první třetině jsme hráli dobře, vedli jsme během ní 2:0 a měli jsme dvě gólové šance, jednu z nich Bárta a druhou Novák. Ve druhé třetině už to od nás bylo polovičaté, nedohrávali jsme souboje a neměli jsme pod kontrolou obranné pásmo. Ve třetí už to byl opět hokej, který chceme hrát my a podle toho to vypadalo, vyhráli jsme ji 3:2. Škoda té druhé třetiny, tam jsme prohráli utkání."