10.12.2022

Derby ovládnuto! Kobra sestřelila letňanské Letce

Vít Trubička

Tahle výhra je enormně cenná! Kobra na ledě Letňan už prohrávala 0:2, následně ale ukázala sílu a dokázala otočit hru na konečných 3:2. Lídra tabulky obrala na jeho ledě o všechny tři body. Díky tomu se stále drží na postupových příčkách mezi nejlepší osmičku do play-off.

24. kolo, 10.12.2022 v 17:00

HC Letci Letňany

Branky a nahrávky: 2. Kropáček (Hrala, Pejchal), 28. Kastner (Arnošt, Kellerstein) – 34. Kolda (Šteiner, Zídek), 45. Martínek (Šteiner), 46. Petrák (Míšek). Rozhodčí: Zeliska - Kettner, Brož. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 185. Střely na branku: 28:50. Průběh utkání: 2:0, 2:3.

HC Letci Letňany: Brázdil – Guryevsky, Chalupa, Lytvynov, Kolářík, Kynčl, Fiala – Wojnar,Hrala Turek, Kastner (A), Kropáček, Labuzík, Kellerstein, Pejchal, Uhlík, Hozák (C), Poul, Arnošt, Švec.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Stejskal, Holý, Duda, Šteiner, Straka, Svac – Petrák, Jedlička, Kolda, Nápravník, Míšek, Martínek, Zídek, Ksandr, Šťastný (C), Novák, Janča.

Do zápasu vstoupily lépe Letňany, které už v druhé minutě otevřely skóre utkání. O to se postaral Vojtěch Kropáček, který přesně zakončil po otočce kolem branky Kobry. Z gólového hlediska už ale první část utkání nic dalšího nepřinesla a Braničtí museli otáčet jednobrankovou ztrátu.

V druhé třetině se naopak čekalo na gólovou trefu o trochu delší dobu. Domácím Letcům se ale podařilo využít jejich úvodní přesilovku. Už po osmnácti vteřinách jejího trvání uklidil puk za záda Sochůrka Lukáš Kastner.

Tu ovšem dokázala využít i Kobra, konkrétně Matěj Kolda, který napasoval kotouč do branky z větší vzdálenosti po křižném pasu od Šteinera. Více tref už druhé dějství nepřineslo a Kobra nadále musela dohánět manko jednoho gólu.

V tom nicméně byla úspěšná. V čase 44:27 využil další přesilovku Branických Viktor Martínek, jemuž se povedlo tečovat do branky ránu Šteinera od modré čáry. Následně Kobra strhla vedení na svou stranu. A to díky povedenému samostatnému výpadu Martina Petráka. Z pražského derby si tak Kobra odvezla plný bodový zisk.

Ohlasy trenérů

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Zápasy s Letci jsou naše derby, jedná se vždy o vyrovnané klání. Utkání začalo pro nás tím, že jsme dostali laciný gól. Nicméně dále jsme do toho šli s tím, že chceme vyhrát. Také se chceme udržet na pozicích zajišťujících postup do play-off. To jsou důležité body, které burcovaly tým. Hra byla vyrovnaná a bylo jen otázkou, kdo bude šťastnější. Musíme ale ještě zabojovat, o avizované místo hrajeme na dálku s Benátkami. To znamená vyhrát i v dalším zápasu.