12.09.2018

Divoké utkání vyhrála Kobra, připisuje se tak první tři body

P R A H A - Do nové sezóny úspěšněji vstoupila domácí Kobra. Utkání, ve kterém vedla o tři branky a padlo v něm celkem 12 gólů, strhla na svou stranu poměrem 7:5. Podobně jako v Táboře si vysoké vedení Kobra neudržela a musela tak bojovat do poslední chvíle.

1. kolo, 12.09.2018 v 18:00

HC Draci Bílina

7:5

(3:1, 3:4, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Šteiner (Ryzák, Šťastný), 18. Kellner (Šteiner, Kysela), 18. Matějka (Hlinka), 24. Šťastný (Šteiner, Kellner), 26. Kellner (Šteiner, Drahorád), 38. Kellner (Šteiner, Drahorád), 60. Tuma (Jedlička,Schejbal) - 4. Procházka (Jungvirt), 24. Procházka (Novák A., Jungvirt), 34. Mašek (Šmejc), 35. Procházka (Brzek, Jungvirt), 39. Procházka (Brzek, Jungvirt). Rozhodčí: Škrobák - Babriel, Zmeškal. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 50:45. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:4, 6:4, 6:5, 7:5.

HC Kobra Praha: Novák D. – Drahorád, Ryzák, Verbík R., Skočovský, Schejbal, Verbík J. – Kellner, Šteiner (C), Šťastný - Kysela, Jedlička (A), Tuma - Slabý, Hlinka, Matějka

HC Draci Bílina: Běhula (26. Krejčí) – Voloshin, Delmarche, Dvořák, Remnev, Novák A., Petržílka, Jungvirt – Kuluris, Jirkovský, Kolíček, Komínek, Procházka (A), Brzek, Urban (C), Mašek, Kučera, Gnusin (A), Šmejc

Již od začátku měli trochu větší převahu domácí. Na začátku druhé minuty byl blízko brance Kysela, puk se ale odrazil od tyčky ven. Jako první se tak prosadili hosté, Novák poprvé kapituloval při své soutěžní premiéře za Kobru po střele Jakuba Procházky. Hráče, který se nakonec stal nejdůležitějším mužem svého týmu. O minutu později byl vyloučen Gnusin za podrážení. Domácí výhodu využili bleskově, již po 15 sekundách prostřelil Běhulu Dominik Šteiner.

Následovalo několik dalších rozdaných trestů, na které byla první třetina opravdu bohatá. Hlavní sudí Škrobák v ní vylučoval celkem šestkrát. Proměněna byla ale až ta poslední. Opět za podrážení byl vyloučen tentokrát Adam Novák. Domácí si vytvořili tlak a ve velké mele před brankou se zorientoval David Kellner. O 42 sekund později navyšoval po krásné kombinaci David Matějka. Tomu nahrál od levého mantinelu Hlinka a Matějka mohl pohodlně zakončovat nad roztaženého Běhulu.

Podobná situace nastala na začátku druhé třetiny, po levém křídle jel s pukem Šteiner a křižně našel volného Tomáše Šťastného. Podobně jako u předchozí akce i on mohl zakončovat nad ležícího brankáře. Přesně po půl minutě snižoval Jakub Procházka, druhou brankou v utkání ale zvyšoval David Kellner, když zakončoval do prázdné branky po kombinaci se Šteinerem. Po této brance Bílina střídala brankáře, Běhulu nahradil Krejčí.

Jako by střídání Draky oživilo, na dvoubrankový rozdíl snižoval Petr Mašek, který se dostal k puku a zorientoval se před Novákem. Později dostala Kobra trest za porušení postupu vhazování. Tuto početní výhodu dokázali hosté již využít, Ihned po buly se prosadil Jakub Procházka a dokončil tak svůj hattrick. Rázem byl stav 5:4 a pohodlné tříbrankové vedení bylo pryč.

Ke konci třetiny se ovšem dokázal ještě jednou prosadit David Kellner a i on tak zkompletoval hattrick. Odpovědí mu ale byla čtvrtá banka Jakub Procházky. Do kabin se tak šlo za stavu 6:5 pro domácí. Ve třetí třetině postupně sílil tlak Bíliny, Novák svůj tým dokázal podržet. Jedinou branku přinesl úplný závěr. Necelé dvě minuty před koncem si vzali Draci oddechový čas a odvolali brankáře. Jedlička dojížděl vyhozený puk, aby nebylo odpískáno zakázané uvolnění. Objel branku, na protější straně našel Šteinera. Ten kotouč vrátil na střed na Lukáše Tumu. Jeho střelu hostující bránící hráč zblokoval bruslí v pádu, ke štěstí domácích se ale od ní odrazila do růžku branky a zapadla za brankovou čáru.

První utkání tak skončilo lépe pro Kobru, nejlepším střelcem svého týmu se stal Kellner (3+1), ačkoliv nejvíc bodů nasbíral Šteiner (1+4). Další utkání sehraje Kobra v sobotu u nováčka v Mostě.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha) a Miroslav Kanis (HC Draci Bílina)