06.08.2021

Do přípravy vstoupili Braničtí úspěšně, v premiéře porazili Most

Šimon Sýkora

V úvodním přátelském utkání přivítala Kobra na svém ledě Lvy z Mostu. Hra byla celý zápas velmi živá, oba soupeři se více méně pravidelně střídali v útočných akcích. I bez většiny svých hlavních opor, které dnes odpočívaly, dokázali domácí zvítězit.

přát., 06.08.2021 v 18:00

MOSTEČTÍ LVI

3:1

(1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 12. Petrák (Sovík), 30. Heldák (Pelant, Hlinka), 47. Šálek (Janda, Indra) – 53. Bakrlík (Urbánek). Rozhodčí: Červenka - Štepánek, Hradil. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Střely na branku: 30:29. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Procházka, Šteiner, Holý, Knesl, Pelant, Janda, Ženíšek, Brůna – Indra, Hrubý, Šálek – Ksandr, Zídek, Kafka – Mucha, Hlinka, Heldák – Sovík, Petrák, Janča

MOSTEČTÍ LVI: Kubík – Havlůj, Urbánek, Böhm, Havlík D., Hoffmann, Havlík M. – Mical, Bakrlík, Nikl – Svoboda, Písařík, Drašar – Dohnal, Řehoř, Stříbrný

Utkání začalo velmi živě, na obou mužstvech byl vidět hlad po hokeji. Týmy se střídaly v pravidelných výpadech a Sochůrek ani Kubík se ve své bráně nenudili. Největší šanci měl v první pětiminutovce Janča, nedokázal ale ideálně trefit křižnou přihrávku. V sedmé minutě padl první trest, za vysokou hůl šel pykat Zídek. Lvi v početní výhodě drželi téměř nepřetržitě puk v útočném pásmu, jejich kombinacím ale chybělo úspěšné zakončení. Po vyrovnání počtu hráčů se opět vrátilo i předchozí tempo hry. Nulový stav přerušil zkraje druhé poloviny úvodní třetiny přesným zakončením Martin Petrák, a Kobra tak šla do vedení – 1:0.

Hra pokračovala v pravidelném tempu nahoru – dolů, nicméně k další brance to nevedlo ani na jedné straně. Po siréně se pustili do bitky Pelant s Dohnalem. Oba tak druhou třetinu zahájili čtyřminutovým trestem, hrálo se po pěti hráčích. S jejich návratem do hry byl vyloučen mostecký Mical, i Kobra tak dostala šanci zahrát si přesilovou hru. Také domácí si během početní výhody vytvořili několik šancí, ale ani jim se jí nepodařilo využít. Chvíli před polovinou utkání se dostal do brejku Petrák, ale dohnal ho jeden z bránících hráčů a oba skončili na zemi v Kubíkově kleci. O pár minut později ujel do dalšího úniku Zídek, který dokázal zakončit, ale Kubík jeho pokus pochytal.

Ihned po buly ovšem Kobra zvýšila. Po Hlinkově rozehrávce šel puk na Pelanta, následně se za Kubíkova záda úspěšně trefil Denis Heldák - 2:0. O zhruba další minutu později mohl přidat další branku utkání Sovík, který se z čista jasna zjevil před brankou hostů zcela nechráněn, jeho pokus šel pouze do spojnice. Na druhé straně se dostal do velké šance Řehoř, jeho pohotovou střelu zápěstím lapil Sochůrek. Necelých šest minut před koncem druhé části dostal čtyřminutový trest Havlík, Kobra tím dostala k dispozici další přesilovku. Mostu se však dařilo úspěšně držet puk a vyhazovat z pásma, Sochůrek musel dokonce několikrát zasahovat.

Minutu před sirénou byl vyloučen do té doby poslední úspěšný střelec Heldák. Krátce po rozehrání před domácí brankou ujel s pukem Zídek. Jeho pokus Kubík vyrazil paží nad branku. Přesilovka se Mostu přenesla i přes přestávku, využít jí nedokázali. Následoval tlak domácích, který úspěšně zužitkoval David Šálek. Dostal puk zpoza brány od Jandy a zády k bráně zamířil backhandem přesně k protější tyčce - 3:0. O pár minut později se po levém křídle protáhl Petrák, projel před Kubíkem a také zkoušel střelu backhandem, ale neuspěl.

Po úspěšně ubráněném oslabení dokázal snížit po návratu z trestné František Bakrlík, který zblízka pohotovou střelou překonal Sochůrka - 3:1. Lvy tato branka nabudila a začali hrát velmi aktivně do útoku. Domácí se ale dokázali ubránit, Sochůrek další puk za svá záda nepustil. Nic na stavu nezměnila ani hra Mostu bez gólmana, Kobra se tak mohla radovat z první výhry.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha) : Vzhledem k tomu, že to byl náš první zápas, tak to mělo velmi dobré tempo. Most odehrál již dvě utkání, takže jsme čekali, že to bude v tempu, i proto jsme dnes hráli na čtyři formace. Nikdo z mladých hráčů, které teď zkoušíme, se na ledě neztratil, navíc byli ještě gólově úspěšní. Výborně dnes chytal Sochůrek a podržel mančaft, v obraně nebyly žádné větší chyby. Kromě našich opor se dobře jeví Janda, ten pro nás bude přínosem. Vítězství je pro nás cenné, protože Most patří mezi favority skupiny Sever.

Vladimír Machulda (MOSTEČTÍ LVI): Myslím, že to byl docela rychlý zápas, bohužel jsme ale nedokázali vstřelit branku a po chybách kolem své branky jsme naopak dostali. Jinak si myslím, že to byl dobrý zápas a určitě to splnilo náš cíl.