11.10.2018

Dorost pokračuje ve vítězném tažení, v prodloužení vyřídil kladenské PZ

To byla velmi vydřená výhra! Jak Kobra, tak Kladno se přehrávaly v mnoha střeleckých pokusech a vyčkávaly na vhodný moment k zakončení. Zejména proto dospěl dnešní velmi vyrovnaný souboj až do prodloužení. V něm měla Kobra více štěstí a tři vteřiny před koncem vybojovala na svém ledě dva body.

8. kolo, 11.10.2018 v 16:00

PZ Kladno

2:1pr.

(0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 32. Král (Tichý, Šesták), 65. Strnad (Tichý) – 37. Jirák (Bašta). Rozhodčí: Vidím - Horký, Kubíček. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 33. Střely na branku: 33:18. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

HC Kobra Praha: Tuček – Kalajev, Šnajberk, Bucek, Šesták, Bartoň, Frydrich, Capoušek – Král, Tichý, Výkruta, Rajilič, Sekula, Valenta, Halfar, Strnad, Pražák, Kvasnička.

PZ Kladno: Gabriška – Danda, Burger, Hříbal, Malý, Horn, Hvězda – Jirák, Rejna, Hurta, Cihelka, Šulár, Kulich, Pišinger, Vimmer, Redlich, Bašta, Štěpánek.

První třetina přinesla oboustranně velmi vyrovnanou hru. Kobra se sice v úvodu utkání více tlačila, na gólmana Kladna Gabrišku ale nedokázala vyzrát. Poté se, i díky přesilovým hrám, dění na ledě vyrovnalo a oba celky shodně pokoušely své střelecké štěstí. Kobra se navíc dočkala výhody dvojnásobné přesilovky. Ani tak se ale žádnému celku nepovedlo skórovat a po první třetině odcházely do kabin za vyrovnaného stavu.

Druhá třetina se nesla zcela jednoznačně ve vyrovnaném tempu té první. Oba týmy se přetahovaly ve střeleckých příležitostech, přičemž každý dokázal jednou skórovat. Nejprve využil velkého tlaku Kobry Daniel Král, o pět minut později dokázal zareagovat Adam Jirák. Hra ve velmi aktivním, vyrovnaném tempu pak pokračovala i nadále. Do konce třetiny však další gól již nepadl.

Ani závěrečná perioda nepřinesla změnu stavu. Jak Kobra, tak Kladno pokračovaly v duchu třetin předchozích. V závěru to gradovalo zejména na straně kladenských útočníků. I přes dvojnásobnou přesilovku ale skvěle chytajícího Filipa Tučka nepřekonali, což se nestalo ani na druhé straně. Velký tlak tak vynesl prodloužení.

V něm oba týmy rovněž tvrdě přenášely hru na obě strany, z čehož zakončovaly. Ani jeden z gólmanů nezůstal ani na malý moment bez práce. Více štěstí ale bylo na straně Kobry. Tři vteřiny před závěrečnou sirénou vybojoval dva body pro Pražany Lukáš Strnad.

Milan Vrzal (HC Kobra Praha): Dneska to byl boj. Střetly se dvě mužstva z konce tabulky, čemuž také odpovídala kvalita zápasu. Ve spoustě příležitostí jsme mohli jít více do koncovky, ale klukům to dlouho trvá, případně tam soupeř stačí dát hůl, či chceme ještě přihrát dále. Zakončení tam zase nebylo tolik. V první třetině jsme měli na to, soupeři trochu odskočit. PZetka ale bojovala a výsledek 2:1 po prodloužení pro nás odpovídá tomu utkání.

Pavel Křepelka (PZ Kladno): Myslím si, že hokej, kterým jsme se zde chtěli prezentovat, jsme hráli až posledních deset minut třetí třetiny. Do té doby jsme byli takoví zakřiknutí, bylo to od nás ,,nemastné, neslané". Měli jsme tam pár příležitostí, ze kterých jsme mohli skórovat, ale Kobra byla lepší. Výborně jim také chytal gólman. Škoda jen, že v posledních deseti minutách jsme nastřelili pouze dvě tyčky. Posléze se šlo do prodloužení, kde jsme výborně ustáli dvouminutové oslabení. Bohužel potom nám soupeř ujel a nepohlídali jsme hráče před bránou a čtyři vteřiny před koncem Kobra rozhodla. Je to škoda, ale nedá se nic dělat.