03.10.2020

Dorostenci stále čekají na výhru, tentokrát nestačili na Hradec

Vít Trubička

Braničtí dorostenci se opět po týdnu utkali doma s hradeckým Mountfieldem. Utkání, které zprvu vypadalo vyrovnaně, záhy ovládli hosté a dokráčeli si tak ke třem bodům. Kobře se povedlo prosadit jen v samém úvodu a závěru utkání, dorostenci tak stále čekají na bodový zisk.

24. kolo, 03.10.2020 v 15:00

Mountfield HK

2:9

(1:3, 0:4, 1:2)

Branky a nahrávky: 6. Šrámek (Příhoda), 60. Holec (Bauer, Halfar) – 5. Koblížek (Souček, Brožek), 9. Gedeon (Klíma, Žaba), 12. Král (Červenka, Souček), 21. Gaspar (Červenka, Mráz), 32. Giesl (Šimek, Gaspar), 39. Žaba, 40. Koblížek (Gedeon, Řehák), 41. Gedeon (Král, Souček), 53. Gaspar (TS). Rozhodčí: Velčovský - Svobodová, Teršíp. Vyloučení: 6:4, navíc Čečetka (KOB) - 10 min OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 57. Střely na branku: 21:47. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:9, 2:9.

HC Kobra Praha: Iliev (40. Pejšová) – Novák, Šeba, Chytil, Nácovský, Seidler – Šrámek, Holec, Příhoda, Halfar (C), Bauer, Judiak, Kovář, Uhlík, Čečetka.

Mountfield HK: Lequin – Fiala, Žaba, Kulhánek, Řehák, Červenka, Mráz – Koblížek (A), Gaspar (C), Sláma, Šimek, Souček, Giesl (A), Brožek, Král, Gedeon, Klíma.

Do utkání vstoupil o poznání lépe Mountfield, který se ihned od samého počátku vydal na útočnou misi před branku Nikoly Ilieva. Domácím se ale notnou chvíli dařilo vzdorovat, tedy až do páté minuty, kdy se dokázal po rychlé kombinaci prosadit Lukáš Koblížek a Hradec šel do vedení.

To ovšem hostům nevydrželo příliš dlouho. Braničtí využili momentu překvapení a po bleskové akci ihned po vhazování srovnávají. Tentokrát zásluhou Maxe Šrámka, který naprosto přesně našel volný prostor u pravé tyče svatyně Andrého Lequina. Pak to byl ale opět hradecký tým, který se chopil režie hry, výsledkem čehož byl přesný zásah Matúše Gedeona k levé tyči branky Kobry.

Na Hradec následně čekala přesilová hra. Tu téměř celou strávili v útočném pásmu a také ji o nějakou dobu dříve ukončili, a to přesnou akcí Lukáše Krále. Poté se hra víceméně srovnala, ba co víc, závěr třetiny vyšel lépe domácímu týmu. Žádná branka již ale k vidění nebyla a Kobra tak odcházela do kabin s dvoubrankovou ztrátou na svého soupeře.

Počátek druhé periody vyšel opět lépe hradeckému celku, který hned zkraje navýšil své vedení zásluhou Jana Gaspara. Pak se ovšem hra celkem vyrovnala a množství šancí bylo k vidění na obou stranách, byť na další gólovou trefu jsme si museli ještě nějakou dobu počkat. Vzájemný tlak navíc vygradoval i v menší potyčku.

Gól tedy přišel až ve 32. minutě, kdy se prosadil hradecký Matěj Giesl pohotovou ranou pod betony Ilieva. Braničtí se poté ještě snažili a tropili Lequinovi nebezpečno před brankou, k ničemu to ovšem nedokázali využít. Naopak v závěru si hosté dokázali pojistit vedení dalšími dvěma přesnými zásahy, prvního z hole Filipa Žaby a vzápětí i druhého od Lukáše Koblížka. Před závěrečnou periodou tak Braničtí museli odvracet již šestibrankovou ztrátu.

Tak, jak skončila druhá třetina, třetí začala, a sice rychlým gólem Mountfieldu. Hned zkraje využil přesilovku Matúš Gedeon. Hradec posléze pokračoval ve střeleckém snažení, často si ovšem vylámal zuby na Pejšové, která nastoupila do branky Kobry od třetí třetiny. Snažila se ale i Kobra, byť ke gólu to dlouho nevedlo.

Znovu se ovšem prosadili Hradečtí, tentokrát proměnil trestné střílení po faulu na svou osobu Jan Gaspar. V posledních momentech byla ale opět aktivnější Kobra, což využila ještě v jednu gólovou trefu. O tu se krátce před koncem postaral Ondřej Holec a domácí tak definitivně stvrdili skóre na 2:9.

Milan Vrzal (HC Kobra Praha): „Když to vezmu od čtvrtečního zápasu v Brně, který jsme měli velmi dobře rozehraný. Ztratili jsme ale vedení 4:2 a prohráli 4:6. Což se možná přeneslo i do tohoto utkání, kluci byli z průběhu něho zklamaní a do tohoto utkání tak nenastoupili tak sebevědomě, tak bylo potřeba. S Hradcem jsme hráli již před týdnem a znali jsme sílu soupeře. Toho respektu tam ale bylo hrozně moc. Bohužel góly jsme dostali především z individuálních chyb. Soupeř byl hokejovější, byl lepší, to samozřejmě. Myslím si ale, že tam byly situace, které šly z našeho pohledu řešit lépe.“

Jiří Janoušek (Mountfield HK): „Od první minuty jsme hráli celkem koncentrovaně. I přesto, že soupeř v první třetině ještě držel krok, bruslil a hrál hodně důrazně, tak jsme dokázali odskočit na 3:1. V průběhu dalších dvou třetin jsme přidávali hezké branky a pak už bylo jen otázkou času, kde se skóre zastaví. Po slušném výkonu bereme tři body a jsme spokojení.“