21.09.2019

Dorostenci v prvním pražském derby sezóny padli 0:4

Dorostenci Kobry v sobotu odpoledne vyzvali na souboj holešovickou Spartu, se kterou po většinu první periody drželi krok. Od druhého dějství dál už ale favorit na ledě branické haly ovládal průběh hry a postupně rozšiřoval svůj náskok, který po závěrečné siréně čítal čtyři branky. Na druhou stranu domácí Krbečkovi nedali ani gól, a opět tak z utkání vyšli s prázdnou.

4. kolo, 21.09.2019 v 12:30

HC Sparta Praha

0:4

(0:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 19. Vitouch (Broš), 23. Červenka (Theimer), 30. Broš, 47. Vitouch (Adamec). Rozhodčí: Müller – Stacho, Karda. Vyloučení: 6:10, navíc Čečetka (KOB) a Ducháč (SPA) 10 min. OT. Bez využití. V oslabení: 0:2. Diváci: 64. Střely na branku: 28:30. Průběh utkání: 0:4.

HC Kobra Praha: Peyerl – Jiráček, Nápravník A., Bucek, Mašek, Kalajev, Frydrich – Král (C), Nápravník O., Čečetka, Půlpán, Halfar, Procházka, Strnad (A), Rejna, Bauer, Krásný.

HC Sparta Praha: Krbeček – Tomov (A), Ludvík, Ducháč, Menzel, Adamec (C), Horáček – Broš (A), Mácha, Höll, Krupička, Straka, David, Červenka, Zembol, Pražák, Theimer, Vitouch, Senčák.

První třetina nabídla relativně vyrovnanou a na branky skromnou podívanou. Jen několik sekund po startu si Kobra vyzkoušela přesilovku, kterou se jí ale nepovedlo přetavit v gól. Nevyšel jí ani druhý pokus po vyloučení Theimera, přičemž sparťané svou pozdější početní výhodu také nezvládli využít. Na rozdíl od domácích je to ovšem nakonec nemuselo mrzet – přesně minutu před koncem je totiž zakončením mezi betony poslal do vedení Michal Vitouch, a hosté se tak po siréně odebrali do kabiny s jednogólovým náskokem.

Už dvě a půl minuty po startu prostřední periody Peyerl musel ze své klece lovit další kotouč, tentokrát se z přečíslení prosadil Jakub Červenka. Kobra pak získala šanci stav duelu zkorigovat během dvou přesilovek, nicméně tu první nevyužili a v té druhé sami inkasovali – pod třetí trefu Sparty se podepsal Josef Broš a s domácími už to začínalo vypadat opravdu bledě. V závěru periody málem snížili, jeden z Branických ale nakonec trefil jen tyč.

Holešovičtí si pak ve třetím dějství už jen pojistili svou výhru. V čase 46:43 podruhé skóroval Michal Vitouch, znovu ve vlastním oslabení, a jen chvilku nato už to mohlo být 0:5, jenže jeden ze sparťanů nakonec z bezprostřední blízkosti klece minul. Hosté si svůj náskok pohlídali až do závěrečné sirény, a z Braníku si tak odvezli tři body.