19.08.2021

Druhá výhra v přípravě! Kobra v Braníku udolala Příbram těsně 3:2

Martina Nová

Přestože už to vypadalo, že po zrušení duelu s Klatovy se během čtvrtečního večera v Braníku hokej hrát nebude, opak se stal pravdou. Na kobří zimní stadion zavítala podruhé v přípravě Příbram. Utkání bylo velmi vyrovnané a nabídlo řadu zajímavých šancí. Kobra sice ve druhé třetině jako první ztrácela, nicméně se nevzdala a zápas ve třetím dějství otočila na konečný výsledek 3:2.

přát., 19.08.2021 v 18:00

HC Baník Příbram

3:2

(0:0, 0:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 47. Šťastný (Heldák, Petrov), 47. Havrda (Zídek, Procházka), 58. Šteiner (Heldák) – 27. Gengel, 53. Pinkas (Káník). Rozhodčí: Glanc – Dědek, Horažďovský. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2

HC Kobra Praha: Sochůrek – Ryzák, Šteiner, Procházka, Holý, Pelant, Zmeškal, Ženíšek – Šťastný, Bříška, Čurda, Petrov, Havrda, Zídek, Kafka, Hlinka, Heldák, Petrák, Janča, Ksandr.

HC Baník Příbram: Šorf – Hlaváček, Saňa, Vinš, David, Jelínek, Malý, Gengel, Josefus, Panna, Rohlík, Tlačil, Chlouba, Káník, Sirotek, Furch, Kadlec, Kolouch, Pinkas, Tejral.

Utkání bylo od začátku nahoru dolů, hrálo se hodně svižně a bez zbytečných přerušení. Šance byly na obou stranách, nicméně nebezpečněji působili hosté ze Středočeského kraje. V samostatném úniku měl gól na hokejce Sirotek, Sochůrek však byl důležitou oporou pražského celku po celou úvodní třetinu. Překazil i souhru Davida s Tlačilem a do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Druhé dějství herně navázalo na to předchozí. Hra byla vyrovnaná, přesto s občasnou převahou Příbrami. To se potvrdilo ve 27. minutě, kdy už Sochůrek i s vypětím všech sil nezastavil puk před brankovou čárou. Skákající kotouč v brankovišti dostrkal do sítě Ladislav Gengel. Kobru ale paradoxně inkasovaný gól nakopl k aktivnější hře a mnohem více hrozila před Šorfem.

Dokonce během prvního vyloučení v zápase, které šlo na vrub domácím, se únikem blýskl Maxim Havrda, jenže našel jen beton příbramského gólmana. Vyrovnat mohl ve 37. minutě Tomáš Šťastný trestným střílením, recept na hostujícího brankáře ale nenašel. Po 40 minutách tak na tabuli svítilo skóre 0:1.

Do závěrečné dvacetiminutovky vlétla Kobra jako uragán. Šorf se musel v brance ohánět po častých pokusech Branických. Jeho kouzlo odčaroval ve 47. minutě Tomáš Šťastný z hranice brankoviště, souboj těchto mužů tak zkopíroval skóre na světelné tabuli, tedy 1:1. Na branickou stálici navázala slávistická výpomoc Maxim Havrda, který v téže minutě rychlou útočnou akcí poslal modrožluté do vedení.

Pražané mohli svůj náskok ještě navýšit v přesilové hře, to se jim však nepovedlo. Již při hře pět na pět udeřili podruhé hosté z Příbramy a Sochůrek musel lovit puk ze sítě po trefě Tadeáše Pinkase. K vidění byla i malá pěstní výměna názorů po faulu Furcha, do sebe se pustili Procházka s Kolouchem a bez trestu nevyvázli. Po návratu na ledovou plochu právě Kolouch ohrozil Sochůrka, který se štěstím nepustil puk za svá záda. Naopak Dominik Šteiner situace z bezprostřední blízkosti klece využil a poslal Kobru opět do vedení. Ani hra bez brankáře už příbramskému celku na další vyrovnání nestačila, Kobra tak oplatila první porážku středočeskému sokovi vítězstvím 3:2.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Pořád zkoušíme juniory, ale už se nám postupně vrací někteří hráči, kteří byli zranění, což bylo na naší hře znát. De facto splnili to, co jim trenéři naordinovali na tréninku, což bylo hrozně důležité. Přínosem dnes byli hráči ze Slavie, hlavně Daniil Petrov a Maxim Havrda, kteří byli ve druhé lajně s Václavem Zídkem hodně vidět, měli drive. Budeme neustále zkoušet další hráče a uvidíme, jak se to vyprofiluje. Do obrany máme ještě Aleše Knesla, který by měl být od pondělka v pořádku, a přínosem do útoku by pro nás měl být Jan Stehlík z Kolína. Doufám, že už budeme schopni s týmy, které mají šanci se dostat do play-off, hrát vyrovnaná utkání a být na ně připraveni. V naší skupině je minimálně šest mančaftů, které mají na to postoupit do play-off, bude to tuhý boj hned od začátku a musíme se na to připravit."

Pavel Marek (HC Příbram): "Dnešní utkání bylo velice bruslivé. Bylo vidět, že kluci k němu přistoupili opravdu prestižně. Obě mužstva hodně chtěla vyhrát. Mohlo se to přiklonit jak na naší stranu, tak na stranu soupeře, který byl nakonec šťastnější."