28.12.2022

Důležité utkání pro Kobru! Braničtí srazili Hronov čtyřmi góly v první třetině

Tadeáš Podolka, Matěj Sousedík

Svěřenci Miloslava Šeby napravili předchozí zaváhání proti Východočechům z počátku sezony a zvítězili na hronovském ledě 5:1. Čtyři branky padly již během prvních 13 minut! Braničtí hokejisté si tak upevnili 7. místo v tabulce skupiny Západ, které zaručuje účast v play off.

27. kolo, 28.12.2022 v 18:00

HC WIKOV Hronov

1:5

(0:4, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 44. Putz (Achmeťjanov) – 7. Novák (Šteiner, Dubský), 11. Zídek (Straka, Martínek), 12. Šťastný (Novák, Dubský), 13. Kolda (Martínek, Zídek), 52. Míšek (Jedlička). Rozhodčí: Barek – Brož, Figer. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 360. Střely na branku: 27:38. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.

HC WIKOV Hronov: Ryšavý – Pavelka, Pavič, Amirov, Salnikov, Exner, Minařík, Veselý, Žaba – Przybyla, Putz, Poppel - Horký, Eremiáš, Achmeťjanov - Bačkovský, Štrombach.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Šteiner, Knesl, Duda, Holý, Straka, Svach – Jedlička, Kolda, Dubský – Petrák, Novák, Míšek – Martínek, Zídek, Nápravník – Šťastný.

V 7. minutě dala první gól Kobra. Přesilovku zužitkovala za 26 sekund. Na Šteinerovu nahrávku napříč útočným pásmem si počíhal Dominik Novák, který se bez přípravy trefil nad beton přesouvajícího se brankáře. V 11. minutě to bylo 2:0. Na pravém kruhu zůstal nehlídaný Václav Zídek a Strakovu zpětnou přihrávku z rohu kluziště uklidil táhlou střelou pod břevno. Kobře v první třetině vycházelo téměř všechno. Ve 13. minutě skórovali Braničtí znovu, kdy do rychlého brejku ujel po pravém křídle Tomáš Šťastný a zápěstím přes obránce se trefil pěkně na zadní tyč. Za 48 vteřin vedli Pražané už 4:0. Na Martínkovu nahrávku z pravého křídla si nabruslil Matěj Kolda, který bez přípravy z mezikruží prostřelil Ryšavého.

První šanci druhé třetiny měl Martínek, který se protáhl krásnou stahovačkou zprava přes beka až na brankoviště, ale zblízka neměl prostor na překonání Ryšavého. Ve 37. minutě poprvé zahrozil Hronov. Amirov naservíroval kotouč úplně volnému Eremiášovi, jenž ránu bez přípravy otřel o bližší tyčku. Hned na začátku třetí třetiny se do šance dostal Hronov. Poppel dojel za branku Kobry a nabídl obrovskou šanci Subbotinovi, jehož zakončení ze dvou metrů akrobaticky zasáhl Sochůrek. Ve 44. minutě se první branky dočkali domácí. Po přihrávce Achmeťjanova překonal Sochůrka střelou z mezikruží k tyči David Putz. V 50. minutě nevyzrál na Ryšavého zblízka Petrák.

Za dalších 12 vteřin měl Hronov další šanci. Sochůrkův položený beton na ledě nedokázal překonat bekhendovým blafákem ze samostatného úniku Minařík. Kobra se nakonec trefila ještě jednou. V čase 52:00 vyrazil Ryšavý proti brejku Pražanů a skočil po puku, ale nedosáhl na něj. Po Jedličkově přihrávce pak z úhlu pálil Robin Míšek a po objetí brány ho doklepl do sítě. Hronov pak nedokázal využít pětiminutovou přesilovku po vyloučení Nováka. Kobra se tak s rokem 2022 rozloučila výhrou. První utkání v roce 2023 čeká Pražany 4.1. na domácím ledě proti Klatovům.