29.11.2019

Juniorům vyšel obrat! Povedená třetí třetina znamená tři body

Utkání proti Písku vyšlo kobřím juniorům náramně. Sice v jednu chvíli prohrávali již o dvě branky, vzápětí pak nastartovali obrat a za záda píseckého gólmana nasázeli čtyři góly. Dvěma trefami se blýskl Adam Stupka. Braničtí se tak přiblížili na rozdíl dvou bodů od svého královského soupeře.

21. kolo, 29.11.2019 v 18:45

IHC Králové Písek

4:2

(0:0, 1:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 37. Zmeškal (Ksandr, Mucha), 42. Stupka (Cichoň), 44. Ženíšek (Šálek, Janiurek), 56. Stupka (Výrut) – 23. Anderle (Kurfürst), 25. Přibyl (Šafář, Petřík). Rozhodčí: Valda - Karba, Hána. Vyloučení: 6:3, navíc Kulvejt (PIS) - 10 min OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 54. Střely na branku: 29:34. Průběh utkání: 0:2, 4:2.

HC Kobra Praha: Dusil – Ženíšek, Stejskal, Skalík, Pelant, Cichoň, Zmeškal (A) – Stupka, Výrut, Janiurek, Ksandr, Skorčík, Mucha (A), Šálek (C), Sup, Káninský, Černý.

IHC Králové Písek: Pícl – Kulvejt, Šafář, Kocour, Cibuzar, Kurfürst, Remta – Petřík, Hrakholski, Krýner, Kovařík, Karbulka, Novotný (A), Fríd (A), Přibyl (C), Anderle, Brož, Andrle, Lamač.

První třetina utkání přinesla oboustranně velmi aktivní hokej. Oba týmy se přetahovaly v řadě střeleckých pokusů, leč žádný z nich neskončil gólově. Velkou roli také sehráli oba gólmani, kteří v první periodě podrželi své týmy a díky nim se druhé dějství zápasu rozehrávalo za nerozhodného stavu.

Na počátku druhé třetiny to byla sice Kobra, která vstoupila do hry aktivněji, z první gólové trefy se ale mohl radovat Písek. Jakubu Anderlemu totiž vyšel rychlý brejk, z něhož poslal Krále do vedení. A Písečtí se o chvíli později střelecky angažovali podruhé. Přesilovku dokázal pohotovou trefou k pravé tyči využít Matěj Přibyl a už nic nenasvědčovalo tomu, že by hra měla mít jiný spád než píseckou výhru.

Oba týmy ale vzápětí najely na vyrovnaný model hry s oboustranným přetahováním se ve střeleckých příležitostech, ale i jejich bránění. Klíčovým momentem se ale stala střela Ondřeje Zmeškala od modré, kterou trochu překvapivě našel hráč Kobry volný prostor v pravé straně písecké branky. Tím se Kobra dostala do hry a stáhla do začátku třetí třetiny ztrátu na rozdíl jediného gólu.

Úvod třetí periody se zadařil více domácím hokejistům, pro které se navíc otevřela možnost dvojnásobné přesilové hry. Tu dokázal vytrestat Adam Stupka, jemuž se povedlo vyrovnat a šance tak byly opět oboustranně otevřené. Braničtí ale byli díky vyrovnání nabuzeni, čehož využili již v další přesilovce. Tu využil Kristián Ženíšek a Kobra tak poprvé v utkání vedla.

A rychle mohlo být vedení dvoubrankové, samostatný nájezd ale Janu Janiurkovi nevyšel. Více ze hry tak ve zbývajícím průběhu utkání měli domácí, jejichž tempo Písek občas narušil několika samostatnými výpady. Přesto to byla Kobra, která se dostala k další gólové trefě, díky níž si již definitivně pojistila vedení. Úspěšným střelcem byl již podruhé Adam Stupka. Branickým hokejistům se tak povedl obrat a zaslouženě díky němu brali tři body.

Miloš Pecka (HC Kobra Praha): Byl to pro nás těžký zápas, navíc proti soupeři, se kterým se nám doposud moc nedařilo. Ale gradovalo to a každou třetinu jsme byli lepší a lepší, poslední třetinu jsme tak výsledek otočili. Důležitý byl náš gól na 1:2. Kluci pak nezměrnou bojovností zápas otočili. Myslím si, že jsme závěr odehráli výborně takticky, soupeře jsme nepouštěli do vyložených šancí a zaslouženě jsme vyhráli.

Radek Volf (IHC Králové Písek): Z naší strany se zápas hodnotí samozřejmě špatně, protože jsme prohráli. Přijeli jsme v malinko pozměněné sestavě, na což se ale nechceme vymlouvat, protože jsme jej měli rozehraný dobře. Když bych to shrnul, tak půl zápasu jsme hráli to, co jsme chtěli a půl zápasu nikoliv. Díky tomu jsme dopláceli na nedisciplinovanost. Domácí nás potrestali při signalizované výhodě, pak jsme měli několik nesmyslných faulů, což zápas otočilo. Díky tomu soupeř zaslouženě vyhrál.