Kobra Lvy z Prahy vyprovodila jedenácti góly!

Neskutečné! Kobra ve středu večer na svém ledě potvrdila roli favorita a trápícího se soka z Mostu doslova roznesla na kopytech. Mrazivá branická hala viděla celkem třináct branek, z nichž hned jedenáct padlo do sítě Severočechů! Dvakrát se trefil Jan Šergl, po jednom zásahu si na svá konta připsali Netolický, Kasík, Antončík, Šťastný, Hlinka, Šteiner, Ryzák, Schejbal a Kysela.

35. kolo, 30.01.2019 v 18:00

MOSTEČTÍ LVI

11:2

(3:0, 2:1, 6:1)

Branky a nahrávky: 7. Netolický (Hlinka, Kasík), 14. Kasík (Šmerha, Šteiner), 16. Šergl (Ryzák, Hlinka), 35. Antončík (Šmerha, Kasík), 39. Šergl (Ryzák, Schejbal), 43. Šťastný (Verbík R.), 44. Hlinka (Nestrašil, Šergl), 46. Šteiner (Šmerha), 47. Ryzák (Hlinka, Nestrašil), 52. Schejbal (Hlinka, Nestrašil), 54. Kysela (Antončík, Verbík J.) – 29. Přeučil (Urbánek, Havlůj), 60. Přeučil (Bakrlík). Rozhodčí: Krenželok – Žídek, Hnát. Vyloučení: 6:7. Využití: 4:1. Diváci: 75. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 11:1, 11:2.

HC Kobra Praha: Sochůrek (47. Cichoň) – Semrád, Kasík, Schejbal, Verbík J., Verbík R. (A), Ryzák – Netolický, Šeba, Kysela, Patočka, Nestrašil, Šergl, Šteiner (C), Šmerha, Šťastný, Hlinka, Antončík.

MOSTEČTÍ LVI: Chabr (44. Kovařík) – Polák, Urbánek, Kunrt, Havlůj (C), Kuncl, Novák – Přeučil (A), Hrdlička, Böhm, Kýhos, Nedrda (A), Mical, Bakrlík, Mála, Smolka.

První dějství se neslo ve znamení domácí Kobry, jež poprvé zaútočila v polovině sedmé minuty – po souhře s Kasíkem a Hlinkou ji poslal do vedení Lukáš Netolický. Následně se krátce po sobě nechali vyloučit Urbánek s Havlůjem, a naservírovali tak domácím dlouhou přesilovku pět na tři, kterou po drtivém náporu v druhý zásah přetavil zkušený Jaroslav Kasík. Gólman Mosteckých lvů pak musel ze své klece lovit další kotouč už o dvě minuty později, když se z bleskové kombinace prosadil Jan Šergl, a poslal tak Pražany do tříbrankového vedení, které si udrželi až do přestávky.

Braničtí si v průběhu první poloviny druhé dvacetiminutovky museli hned dvakrát vyzkoušet hru v oslabení. Tu první sice přežili bez ztráty květinky, v té druhé ale už přišlo snížení, o nějž se postaral Tomáš Přeučil. Po vykázání Bakrlíka za podrážení si však Šebovi svěřenci spravili chuť – Šimon Antončík usměrnil Šmerhovo nahození přímo za záda bezmocného Chabra. Těsně před koncem třetiny se pak na střeleckou listinu podruhé zapsal Jan Šergl, a po siréně tedy na jihu Prahy platil stav 5:1.

Mostecké sny o bodovém zisku se na začátku závěrečné periody definitivně rozplynuly. V čase 42:03 poslal do jejich klece šestý kotouč Tomáš Šťastný, na jehož trefu o půl minuty později navázal Filip Hlinka a vyhnal Dominika Chabra z brankoviště. Gólové hody ale pokračovali i poté, co se mezi tři tyče postavil mladý Jakub Kovařík. Nejprve jej o čisté konto připravil Dominik Šteiner, minutu na to se pak radoval Marek Ryzák. Noční můra Severočechů ještě nebyla ani zdaleka u konce – pod desátý gól Kobry se v přesilovce pět na tři podepsal Jakub Schejbal a následnou „standartní“ početní výhodu využil Jiří Kysela. Tečku za utkáním pak udělal v poslední minutě hostující Tomáš Přeučil, a upravil tak stav na definitivních 11:2.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Celou dobu se snažíme dostat na dostřel Děčína, na který ztrácíme čtyři body. V tomhle týdnu se už rozhodne, což nás přivedlo ke dvěma náročným úkolům. První z nich byla výhra nad Mostem, potřebujeme ale získat další tři body s Jabloncem. Most sice nyní pár utkání prohrál, což ale neznamená, že to není kvalitní tým. Velký vliv na jejich výsledky mají častá střídání gólmanů. Počítali jsme s tím, že dnešní zápas nebude jednoduchá záležitost a také to v žádném případě jednoduché nebylo. Pro nás bylo důležité, že jsme vstřelili čtvrtý gól. Což také rozhodlo v náš prospěch. Velmi nás také podržel gólman Sochůrek, v útoku jsme proměnili mnoho šancí, které jsme měli. Využívali jsme též přesilovky. Teď nás čeká ale velmi důležité utkání s Jabloncem. Doufám, že ho zvládneme, přeci jen z předešlých soubojů už jim to dosti dlužíme.