19.08.2020

Kobra otočila vývoj utkání a bere první domácí výhru v přípravě!

Dosti vyrovnané utkání s velkým množstvím šancí, avšak minimem gólů. Tak by se stručně dal charakterizovat souboj Kobry se západočeskými Klatovy. Šťastnější ale byl domácí tým, který dokázal otočit skóre ve svůj prospěch a bere tak první domácí výhru v letní přípravě 3:1.

přát., 19.08.2020 v 18:00

SHC Klatovy

3:1

(0:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 26. Hrubý (Šťastný, Ryzák), 46. Šeba (Brůna), 59. Bříška – 5. Kolář (Kaňák). Rozhodčí: Jaroš - Flegl, Teršíp. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Ryzák, Brůna, Steinocher, Knesl, Holý, O. Zmeškal, Pelant – Šťastný, Bříška, Žídek, Novák, Hlinka, Heldák, Sovík, Kafka, Indra, Mucha, Hrubý, Šeba, Šálek

SHC Klatovy: Micka – Houfek, Walter, Leština, Kaňák, Kovařík, Lokajíček – Hasman, D. Roubal, Hanzlík, Morawetz, Procházka, Princl, Kolář, Reitspies, Fořt, Berčík.

První perioda začala aktivní hrou na obou stranách. Díky přesilovce se ale herní režie brzy chopili Klatovští a již v páté minutě vstřelil úvodní gól utkání Filip Kolář, který přelstil šikovnou ranou Lukáše Sochůrka. Branické to ovšem na kolena nesrazilo, naopak záhy vyslali na gólmana Micku velké množství střel. Vyrovnávací trefa ale dlouho nepřicházela. Nejblíže k ní byl Václav Zídek, který ovšem nastřelil jen tyč odkryté branky Marka Micky.

Na herním obrazu se do konce třetiny změnilo jen pramálo. Oba týmy se přetahovaly v množství střeleckých pokusů a jak Lukáš Sochůrek, tak Marek Micka měli celkem dost práce ve svých klecích. Žádný gól ale nepadl, Klatovy odcházely do kabin s mírným jednogólovým náskokem.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté. Již v první minutě musel Lukáš Sochůrek čelit řadě těžkých střeleckých pokusů. Kobra se ale záhy osmělila, a to i přes další oslabení. Následně z další přesilovky dokázali vyrovnat. Z těsné blízkosti brankoviště dokázal dorazit kotouč mezi tři tyče Matyáš Hrubý, čímž vrátil Branické zpět do hry.

Nutno ovšem říct, že právě početní výhody byly rozhodujícím faktorem hry v druhé třetině. Jak Kobra, tak i Klatovy si z nich vytvořily celkem značné množství střeleckých příležitostí. Gól ovšem z žádné z nich již k vidění nebyl a do závěrečné periody vstupovaly oba týmy za vyrovnaného stavu.

Na počátku třetího dějství musela Kobra čelit zbytku přesilové hry. To ale zvládla přežit bez úhony a naopak sama následně měla dvouminutovou početní výhodu. Tím se vlastně opakovala situace ze závěru druhé třetiny. Tentokrát ale tlak domácích přinesl gól, byť tedy už ve hře pět na pět. Do vedení Kobru poslal Richard Šeba ranou z bezprostřední blízkosti.

Zbytek času se stále oba týmy přetahovaly ve střeleckých příležitostech, kterých navíc nebylo zrovna málo. Gólmani se ale předvedli v dobrém světle a gól k vidění dlouho nebyl. Až v 19. minutě definitivně stvrdil vedení Kobry trefou do prázdné branky Klatov Kamil Bříška. Braničtí tak zvládli poprvé v přípravě doma vyhrát.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): „Klatovy jsou silným soupeřem, tato utkání jsou pro nás v přípravě velmi důležitá. Na srpnové utkání se hrálo ve velkém tempu, obě strany odehrály dobrý zápas."

Michal Straka (SHC Klatovy): „Bylo to vyrovnané utkání se spoustou nepřesností, přičemž Kobra rozhodla brankou v přesilovce. My jsme početní výhody měli také, ale nesehráli jsme je moc dobře. Rozhodující byla třetí třetina, ve které soupeř dobře forčekoval, my jsme pak ztratili kotouč ve vlastní obranné třetině a padla z toho branka."