25.10.2017

Kobra přejela Sokolov a stoupá tabulkou

Barbora Wolfová

S O K O L O V - Deset gólů, deset trestů pro Kobru, devět na straně Sokolova. V rámci jedenáctého kola vyjel pražský celek do západočeského Sokolova. Hosté se jako první ujali vedení a i když Baník do půlky zápasu držel tempo i gólově, ve třetí části se napětí na ledě zvýšilo a s ním i Kobra zvyšovala své vedení až na 8:2.

12. kolo, 25.10.2017 v 18:00

HC Baník Sokolov

2:8

(1:1, 1:3, 0:4)

Branky a nahrávky: 15. Harkabus (Osmík, Zadražil), 30. Zadražil (Osmík) – 7. Šteiner (Ryzák), 22. Skočovský (Matějček), 24. Antončík (Novák), 33. Antončík (J.Verbík, Hlinka), 43. Kellner (Čurda, Matějček), 54. Doležal, 58. Šteiner, 59. Tuma (Antončík, Matějček). Rozhodčí: Filip Malota – Pavel Sedláček (oba Plzeň), Petr Fiala (Sokolov). Vyloučení: 5:5 navíc Semrád (KOB), Osmík (SOK) 10 HRUB. Využití: 1:2. Diváci: 638. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:8.

HC Baník Sokolov: Fečo – Přindiš (A), Kuncl, Šik (C), Kvapil, Šafář, Rulík, Michálek, Hohl – Kuběna, T. Rohan, D. Hruška, Šmejc, Rezek, Osmík, Harkabus, Zadražil, Říha, Kašpar (A), Strunz, Trapl.

HC Kobra Praha: Mouček – Semrád, Skočovský, Ryzák, J. Verbík, R. Verbík, Vacek – Antončík (C), Jedlička, Hlinka, Novák, Šteiner (A), Tuma, Matějček, Čurda, Kellner, Doležal.

Utkání začalo lépe pro hosty. Už v sedmé minutě Ryzák poslal puk na Dominika Šteinera, který prokličkoval přes celé hřiště až za obranu Sokolova, překonal gólmana domácích Feča okolo tyčky. Převládal však vyrovnaný a svižný hokej, což se ukázalo i na vyrovnání skóre v patnácté minutě. Faul Matějčka potrestal přesnou střelou Tomáš Harkabus.

Po první přestávce se do čtyř minut dvakrát radovali hosté. Opět šlo o využití přesilové hry, kdy dělovkou propálil David Skočovský i betony Feča. Na dvoubrankový rozdíl zvýšil kapitán domácích Šimon Antončík, který puk zavěsil nad ležícího gólmana Baníku. Po snížení Sokolova na minimální rozdíl díky gólu Matěje Zadražila se zlomila polovina zápasu a napětí stoupalo. Začalo to kontroverzním vyloučením Nováka, který naprosto ignoroval napadení zezadu od Šafáře, a přitom dostali dvouminutový trest oba dva. Při hře 4 na 4 skóroval podruhé v utkání kapitán pražského celku Šimon Antončík.

Následovala spousta dalších vyloučení a také přečíslení dva na jednoho. David Kellner to vzal na sebe a chytrostí překonal jako pátý gólmana Sokolova. Ani po gólu se situace neuklidnila. Naopak, Každé další přerušení bylo kvůli potyčce.

Domácí se osm minut před koncem a s třígólovou ztrátou rozhodli pro odvolání gólmana. To však po necelých dvaceti vteřinách Pražané využili, Tomáš Doležal se ujal puku a poslal jej do prázdné klece. Na 7:2 zvýšil Jakub Verbík, který dostal přihrávku přímo před trestnou lavici, odkud zrovna odjížděl a vymetl levý horní růžek brány Feča. Posledním, kdo slavil skórování, byl v tomto utkání Lukáš Tuma, který necelé dvě minuty před koncem určil střelou mezi betony soupeřova brankáře konečný stav 2:8.

Lukáš Mensator (HC Baník Sokolov): Bohužel se nám to nepovedlo. Výsledek ale neodpovídá průběhu utkání. Od začátku zápasu jsme chtěli diktovat tempo, ale bohužel se nám to nepodařilo. První třetina byla vyrovnaná a na začátku druhé části nám soupeř odskočil o dva góly. Po kontaktním gólu se naše hra zlepšila, ale závěr byl nevydařený.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Taktika byla jasná, jít do vedení a pak to zavřít. To se nám podařilo a pomocí brejků jsme pak dali další góly. V první třetině nás výborně podržel gólman. Vašek chytal opravdu perfektně, což bylo důležité. Byl to kvalitní zápas u kterého až tak výsledek neodpovídá průběhu. Soupeři ale ke konci nezbylo nic jiného, než riskovat a šli do takových šarvátek, které nás připravily o hráče. Což pro nás není dobrá zpráva, ale musíme hrát s tím co máme. Tak jako jsme hráli, musíme hrát venku vždycky. Začali jsme dobře ve Dvoře Králové hrát z obrany a podařilo se to i proti Sokolovu, teď už doufáme, že to zvládneme i proti Letňanům.