14.10.2017

Kobra s Draky bojovala, ale končí bez bodu

Adam Zrcek

P R A H A - Na Braník dorazili Draci z Bíliny. Diváci viděli krásnou hokejovou přestřelku, která skončila v neprospěch domácího týmu. Ten sice v zápase několikrát vedl, ale nakonec po několika chybách a nevyužitých šancích podlehl hostům 4:6 a vyšel z tohoto zápasu bodově naprázdno.

10. kolo, 14.10.2017 v 18:00

HC Draci Bílina

4:6

(1:0, 1:3, 2:3)

Branky a nahrávky: 9. Jedlička (Doležal), 25. Matějček (Kellner), 41. Doležal (Jedlička, Hlinka), 58. Doležal – 21. Mála (Hrdlička, Kýhos), 35. Gevorkian (Petráš, Mical), 38. Komínek (Procházka, Böhm), 45. Procházka (Zicho), 50. Komínek, 60. Kýhos (Procházka, Polák). Rozhodčí: Vokřál – Špůr, Tasch. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:5, 4:5, 4:6.

HC Kobra Praha: Mouček – Semrád, Vacek, Vokurka, Skočovský, Verbík J., Verbík R, Ryzák – Kellner, Jedlička, Slanina, Novák, Hlinka, Čurda, Matějček, Antončík, Tuma, Jindra, Doležal, Šteiner

HC Draci Bílina: Kurakou – Polák, Fryč, Jirkovský, Brettschnaider, Fučík, Zicho – Petráš, Komínek, Procházka, Bohm, Gevorkian, Kýhos, Mical, Mála, Hrdlička, Kopřiva

Oba týmy začaly zápas ve velkém tempu. Hrálo se nahoru dolů a oba brankáři se ve svých svatyních rozhodně nenudili. První, komu se povedlo vsítit gól byl v deváté minutě Jakub Jedlička, který přesnou tečí usměrnil střílenou přihrávku Tomáše Doležala za záda hostujícího brankáře. Bílina se po obdrženém gólu snažila zápas vyrovnat, ale přílišná snaha vyústila pouze ve vyloučení Gevorkiana. Tu ale domácí nevyužili. O pár minut později šli Draci opět do čtyř po Zichově faulu. I tuto přesilovku Kobra nevyužila a povzbuzení hosté převzali iniciativu a díky tlaku si v polovině poslední minuty vynutili faul. Doležalovo vyloučení ale nestačili ve zbytku třetiny využít.

To se jim povedlo až v druhém jednání, když v čase 20:31 skóroval František Mála. Pražský celek na vyrovnání zareagoval zvýšenou aktivitou a ta přinesla své ovoce. V páté minutě vrátil svému týmu vedení díky velkému důrazu před brankou Martin Matějček. Kobru vrácené vedení nakoplo a začala na své soupeře tlačit. Ale i přes velké chyby bílinské obrany nedokázala navýšit své vedení. Naopak hosté zápas znovu vyrovnali, když Mykhalyo Gevorkian při samostatném úniku překonal blafákem vyjetého Moučka a zakončil do prázdné brány. Pro domácí pak bylo ještě hůř, když v čase 37:32 otočil zápas Jakub Komínek. Do šaten se tedy šlo za stavu 2:3.

Třetí třetina začala stejně jako ta druhá ovšem s tím rozdílem, že to byla Kobra, kdo hned na začátku srovnával stav. Tomáš Doležal byl na konci krásné akce. Poté začal tým z Braníku sahat po tom, aby znovu získal vedení na svou stranu. Dopomoc mu k tomu měla i přesilovka po vyloučení Kýhose. Jenomže místo toho v oslabení skóroval za Bílinu Jakub Procházka. O pět minut později se pak draci dostali do dvoubrankového vedení. Jakub Komínek zachytil špatnou rozehrávku domácího brankáře a z mezikruží trefil odkrytou branku. Hra ve zbytku zápasu dost přitvrdila. V čase 56:41 byli vyloučeni po menší šarvátce před bílinskou brankou na dvě minuty domácí Tuma a hostující Potyčka. Trenér domácích následně odvolal brankáře a Tomáš Doležal při powerplay 5 na 4 vrátil svému týmu naději na body. Jenže v poslední minutě zajistil vítězství draků z Bíliny Vladimír Kýhos.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): My jsme věděli, že soupeř porazil Jablonec a tím pádem, že hraje dobře. Potřebovali jsme ve forčekingu chodit po nich na tom málem hřišti po dvou. Začátek byl dobrý, i když jsme prohrávali, tak jsme otočili na 2:1. Pak udělal zbytečnou chybu bek Skočovský, který šel dopředu a ve zbytku utkání jsme se potrestali sami hrubými chybami. Ale takový je hokej a musíme jít dál.

Miroslav Kanis (HC Bílina): My jsme tady odehráli přesně to, co jsme chtěli a to, co hrajeme poslední dobou. Mužstvo teď hraje opravdu dobře, ať už vezmeme zápas proti Jablonci, nebo teď proti Kobře. Hrajeme zodpovědně z obrany a navíc máme šikovné útočníky, kteří proměňují šance. Díky tomu jsme proti Kobře vyhráli.