06.10.2018

Kobra si připisuje další porážku, tentokrát s Kolínem

Libor Kokoška

P R A H A - Opět se to nepovedlo. Čtvrtý domácí zápas nepřinesl branickému celku vítězství. Ještě do poloviny druhé třetiny Kobra prohrávala o jeden jediný gól, pak se ale během tří minut dokázal prosadit Semirád, Zumr a Šafránek.

8. kolo, 06.10.2018 v 18:00

SC Kolín

3:7

(0:1, 1:4, 2:2)

Branky a nahrávky: 31. Hlinka (Jedlička, Tuma), 47. Hlinka (Tuma, Jedlička), 48. Pekárek (Šťastný, Drahorád) – 16. Mlčoch (Hanzl, Malý), 27. Havelka, 32. Semirád (Pýcha, Kozák), 32. Zumr (Malý, Pilný), 34. Šafránek (Semirád, Kozák), 47. Šafránek (Pýcha, Semirad), 50. Kadlec (Němec, Mandrik) Rozhodčí: Škrobák - Babriel, Zmeškal Vyloučení: 3:5 Využití: 1:0 V oslabení: 0:1 Diváci: 183 Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 1:3, 1:4, 1:5, 1:6, 2:6, 3:6, 3:7

HC Kobra Praha: Novák (Mouček)– Drahorád, Skočovský, Semrád, Schejbal, Verbík J., Verbík R. (A) – Pekárek, Matějka, Šmerha, Hanták, Jedlička, Nestrašil, Tuma, Šteiner Dom. (K), Slabý, Chlapík, Kasík, Šteiner Dav., Šťastný, Hlinka

SC Kolín: Martínek (Sejpal) – Havelka, Jurnečka, Pýcha, Březina, Hanzl, Barták, Mlčoch – Mandrik, Kozák, Zumr (A), Němec, Semirád, Malý (K), Martínek, Kadlec, Netušil, Šafránek (A), Pilný

Tým z Kolína přijel s respektem. Věděl, že i když se Kobře zrovna nedaří, je to tým, který umí ohrozit i ty nejlepší celky. První třetina začala poklidně, hosté si sice připsali tři velké šance, ani jednou ale nebyli schopni prostřelit Davida Nováka. Do šancí se dostala i Kobra, konkrétně Tomáš Šmerha a David Matějka. Ani jeden ale nedokázal z vyložené příležitosti trefit kolínskou branku. Pak přišel jeden ze zlomových momentů utkání, Marek Mlčoch totiž dokázal pumelicí od modré lajny propálit domácího brankáře. Kolín šel do vedení 1:0.

Až ta druhá třetina přinesla opravdové gólové hody. Během dvaceti minut jich hráči dokázali nasázet rovnou pět. Kolínský Lukáš Havelka napodobil svého spoluhráče a v oslabení poslal další nechytatelnou dělovou ránu na branku branického celku. Kolín šel do vedení 2:0.

Pak ale přišlo klíčových pět minut celého zápasu. Filip Hlinka se jako první hráč Kobry v zápase prosadil, jednalo se o povedenou střelu z místa mezi modrou lajnou a kruhy pro vhazování. To ale spustilo kolínskou lavinu. Nejprve se trefil Jakub Semirád, následně Dominik Zumr a David Šafránek. Skóre zápasu bylo 5:1, což znamenalo, že poslední třetina se bude už jenom dohrávat.

Hráči Kobry ale poslední třetinu nevypustili, dokázali vstřelit dva góly a ukončit tak třetinu za remízového stavu. Nejprve gól přidal v dresu Kolína David Šafránek, byla to bojovná dorážka po nepříjemné střele Petra Pýchy. Pak už ale přišli na řadu opět domácí. Nejprve se podruhé v zápase trefil Filip Hlinka, následně stál na konci povedené kombinace Ondřej Pekárek. Poslední gól zápasu dal Kolín. Deset minut před koncem se trefil Antonín Kadlec.

Domácí Hlinka se prosadil dvakrát, po dvou asistencích si připsal Tuma a Jedlička.

Filip Hlinka (hráč HC Kobra Praha): "Co k tomu říct no, pátá prohra v řadě. Máme smůlu na odražené puky prostě, máme šance, nepadne nám to tam. Nemyslím si, že bychom hráli úplně špatně."

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha) a Petr Martínek (SC Kolín)