15.08.2022

Kobra uštědřila Benátkám vysokou porážku, Středočechům nasázela osm branek!

Tadeáš Podolka

Kobra měla i v tomto přípravném zápase velkou podporu fanoušků, kteří vytvořili v Braníku skvělou atmosféru. Braničtí ukázali také velkou útočnou sílu, když nasázeli jednomu z favoritů skupiny Západ hned osm branek. Družina Miloslava Šeby si tak připsala první výhru v přípravě.

přát., 15.08.2022 v 18:00

HC Benátky nad Jizerou

8:5

(1:3, 4:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 20. Zídek (Šťastný), 26. Havrda (Holý, Petrov), 28. Petrov (Pelant, Novák), 32. Kolda (Zídek, Šťastný), 37. Martínek (Pelant), 45. Šťastný (Slavíček), 47. Martínek (Novák, Svach), 48. Šťastný (Kolda, Knesl) – 5. Klodner (Stehlík), 18. Klodner (Bříška), 20. Hejňák (Klodner), 42. Antoš, 53. Dvořák (Stehlík, Klodner). Rozhodčí: Ovsík – Maňák, Stacho. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 5:3, 5:4, 8:4, 8:5.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Duda, Holý, Knesl, Straka, Svach, Ženíšek, Pelant – Šťastný, Kolda, Zídek, Novák, Havrda, Martínek, Petrov, Petrák, Slavíček, Janča, Míšek.

HC Benátky nad Jizerou: Sejpal (37. Hofman) – Mašek, Mrkvička, Klodner, Antoš, Tondr, Šípek, Kulvejt – Špaček, Bříška, Havlas, Zumr, Šafránek, Stehlík, Dvořák, Král, Křenek, Hejňák, Bouřil, Husák.

Branka domácích hokejistů byla v ohrožení už od úvodu zápasu. Po 34 vteřinách se dostal do téměř stoprocentní šance Vojtěch Havlas, který z bezprostřední blízkosti trefil pouze mantinel za branickou klecí. O 4 minuty později se nechal vyloučit bývalý hráč Kobry Tomáš Mrkvička. Benátky udeřily právě v tomto oslabení, když Jan Klodner překvapil brankáře Pražanů Lukáše Sochůrka střelou do pravého dolního rohu. Braničtí zahrozili v 10. minutě, kdy benátecký gólman Martin Sejpal musel vytáhnout skvělý zákrok proti dorážce z hranice brankoviště. Po zbytek třetiny ale domácí tahali za kratší provaz, navíc se ve 12. minutě dostali do oslabení po faulu Zídka. Tato přesilovka Středočechů sice branku nepřinesla, ale ti stále ukazovali, že jsou favority dnešního zápasu. V 17. minutě zapsal svůj druhý gól v zápase Jan Klodner, kdy překonal Sochůrka z hranice brankoviště. V závěru první části ještě padly dvě branky. Nejprve na 3:0 pro hosty zvyšoval Pavel Hejňák, jehož střela po vhazování prošla za záda domácího brankáře. Se závěrečnou sirénou ještě snížil na dvoubrankový rozdíl Václav Zídek, který tak potrestal vyloučení Martina Tondra a využil přesilovou hru.

Druhá třetina začala ve stejném znamení, jako ta první. Benátky stále ukazovaly svou kvalitu a Kobra si vypracovávala méně příležitostí než její soupeř. Z benátecké převahy dostal domácí hokejisty rychlík Maxim Havrda, jenž předvedl v 26. minutě opravdovou hokejovou parádu. Zachytil rozehrávku na modré čáře, namířil si to na pravý kruh a pak vymetl přesně vzdálenější horní roh Sejpalovy klece. Kobře tento kontaktní gól pomohl v sebevědomí a obrana Středočechů začala hořet. Už o tři minuty později přišel vyrovnávací gól na 3:3, o který se postaral další z mladíků v dresu Kobry Daniil Petrov, jehož střela došla do sítě po rychlé souhře s Davidem Pelantem a Dominikem Novákem. Ve 29. minutě zazlobil bývalý kapitán Pražanů Kamil Bříška, na jeho pokus ale domácí jednička Sochůrek vyzrála. Kobra odpověděla mnohem silněji, a to vedoucí brankou na 4:3! Svůj první zásah v branickém dresu si připsal Matěj Kolda, který se nejrychleji zorientoval ve skrumáži před benáteckou svatyní a zavěsil. To ale zdaleka nebylo vše! Na dvougólový rozdíl pro Pražany ještě v 37. minutě zvýšila další posila Viktor Martínek. Po čtvrtém obdrženém gólu v jedné třetině pak mazal na střídačku Martin Sejpal, jehož nahradil Daniel Hofman. Kobra ve druhé periodě zcela přejela Středočechy, kteří nedokázali odpovědět na její fantastický útočný výkon. Sochůrek ještě ve 40. minutě vytáhl jeden ze svých skvělých zákroků, když na čáře zachytil nebezpečnou dorážku. Domácí tak zakončili druhou třetinu se slibným vedením 5:3!

Ve třetí periodě dokázali již po třech odehraných minutách Středočeši snížit na rozdíl jedné branky, když Sochůrka překonal ex-branický Milan Antoš. Další zásah do dnešní přestřelky přidala kobří opora Tomáš Šťastný, a tak se opět vrátilo dvoubrankové vedení pro Kobru v poměru 6:4. Kobra pokračovala ve skvělém výkonu a v 47. minutě se dostala dokonce na rozdíl tří branek! Svůj druhý gól v utkání si připsal Viktor Martínek. Na 8:4 o minutu později ještě upravil skóre Aleš Knesl, jehož tvrdá rána zapadla přesně pod horní tyčku. Benátky ale dokázaly v 53. minutě snížit na 8:5 zásluhou Jana Dvořáka. Další góly v Braníku už diváci sice neviděli, ale Kobra si připsala první vítězství v přípravě, a to proti jednomu z favoritů! Další zápas čeká branické hokejisty 25. srpna proti Klatovům.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "První třetina byla z naší strany špatná, což nás vedlo k překopání jednotlivých lajn. Potřebovali jsme aby kluci více seděli do našeho herního systému. Od druhé třetiny tam bylo vidět nasazení, hráli jsme to, co jsme potřebovali a byli lepší. To se projevilo na výsledku druhé herní části, kterou jsme vyhráli 4:0. V posledním dějství to už nemělo takové tempo, ale konečné skóre, zejména proti týmu jako jsou Benátky, je pro nás určitě dobrý výsledek."

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): "První třetinu jsme ovládli a hráli jsme dobře. Druhá třetina pak byla z naší strany velice špatná, protože soupeř zvýšil aktivitu a padly nám tam čtyři góly. U dvou gólů byla naše čtvrtá lajna, takže jsme to ve třetí třetině zredukovali na tři formace. Hra z naší strany nebyla špatná, mimo té druhé třetiny. Nemám radost, že jsme dostávali laciné góly. Nebylo z to nějakého přehrávání, ale co branka, to branka."