14.12.2022

Kobra v Chebu na body nedosáhla. Domácí drželi vedení od třetí minuty

Zápas v Chebu nevyšel nakonec Branickým zcela dle představ. Hráči Kobry se neustále snažili dotahovat vývoj ve svůj prospěch, Západočeši ovšem vždy byli o malý kousek ve předu a své vedení si také udrželi. Kobra tentokrát tedy odjíždí bez bodového zisku.

25. kolo, 14.12.2022 v 18:00

HC Stadion Cheb

5:3

(2:1, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 3. Dinga (Stejskal), 17. Rozhon (Strýček), 29. Parshakov (Strýček, Shafeev), 54. Vrtek (Čejka, Troška), 54. Fečo (Rozhon) – 19. Duda (Zídek, Kolda), 45. Zídek (Martínek), 56. T. Šťastný (Šteiner). Rozhodčí: Šperl – Baxa, Sýkora. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3.

HC Stadion Cheb: Kašpar – Iakhanov, Šik, Kořán, Troška, Shikut, Vápeník, Strýček (C), Stejskal – Rozhon, Fečo, Parshakov, Konášek, Čejka (A), Shafeev, Vrtek, Krutina, P. Šťastný, Dinga.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Straka, Šteiner, Holý, Duda, Ženíšek, Šesták – Petrák, Zídek, T. Šťastný (C), Martínek, Novák, Kolda, Míšek, Nápravník, Jedlička, Janča.

Start zápasu vyšel lépe Chebu. Už v třetí minutě se dostal k přesnému zakončení Lukáš Dinga, který se štěstím poslal kotouč ke vzdálenější tyči Sochůrkovy svatyně. Hra pokračovala aktivně po obou stranách, nicméně na další gól se čekalo do startu minuty sedmnácté. Petr Rozhon projel kolem bránícího hráče Kobry a z mezikruží překvapil Sochůrka pohotovou ranou.

Braničtí se ale nevzdali a rychle s tímto stavem něco udělali. Po přihrávce od pravého mantinelu se dostal kotouč dopředu k Tomášovi Dudovi, který se na hranici levého kruhu napřáhl a důrazně poslal puk do chebské branky. Kobra tedy musela na počátku druhé třetiny dohánět ztrátu jednoho gólu.

Úvod druhé třetiny patřil Branickým, kteří vytvářeli řadu nepříjemných situací před gólmanem Kašparem. Chebští ovšem posléze dostali výhodu přesilovky, kterou využil Nikolaj Parshakov. Tomu se povedlo protlačit dozadu kotouč doslova z brankoviště. Do konce třetiny vyslali hráči Kobry na chebskou branku řadu střeleckých příležitostí, žádná z nich ale nepadla za Kašparova záda. Cheb tedy po dvou třetinách vedl o dvě branky.

Ve třetí třetině se hned zkraje oba týmy předháněly ve střeleckých příležitostech. Kobře otevřela šance i další přesilovka. Díky tomu se dostala i ke snížení. Po Martínkově přihrávce se vydal kupředu Václav Zídek, který objel křižmo brankoviště a umístil puk za záda ležícího gólmana Kašpara.

Větší tlak si ale posléze vytvořil Cheb. Sochůrek dlouhému ostřelování odolával, přesto v 54. minutě inkasoval po rychlé souhře mezi Michaelem Čejkou a Vladislavem Vrtkem, který doklepl puk do odkryté branky Kobry. Navíc po 29 vteřinách ještě potvrdil vedení Michal Fečo.

Branickým se následně ještě povedlo zdramatizovat utkání díky gólu Tomáše Šťastného, k dorovnání už ale nedošlo a Cheb udržel tříbodový zisk doma.