23.11.2022

Kobra v Mostě na body nedosáhla, o jediný gól se postaral Zídek

Na mosteckém ledě to tentokrát bohužel Branickým nevyšlo. Domácí se dostali do vedení už zkraje první třetiny a po celou dobu ho nepustili. Kobra se postarala jen v závěru třetí části o kontaktní gól, body ale udržel na svém ledě Most.

19. kolo, 23.11.2022 v 18:00

MOSTEČTÍ LVI

5:1

(2:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 12. Procházka (Smolka, Pisařík), 14. Písařík (Böhm, Procházka), 34. Řehoř (Šimeček, Kysela), 46. Procházka, 57. Smolka (Zdeněk) - 55. Zídek (Petrák). Rozhodčí: Hlinka - Kurtin, Beneš. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 187. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.

MOSTEČTÍ LVI: Hosnedl – Steinocher, Havlůj (C), Charousek, Böhm (A), Šoustek, Fučík, Hofmann – Drašar, Zdeněk, Mical – Smolka, Pisařík, Procházka – Šimeček, Řehoř, Kysela

HC Kobra Praha: Pittr – Tůma, Duda, Knesl (A), Ženíšek, Holý, Straka, Svach – Janča, Jedlička, Daniel – Kolda, Míšek, Petrák – Zídek, Martínek, Šťastný – Novák, Ksandr

Kobra v zápasu s Mostem zvolila trochu aktivnější start. Už po 80 vteřinách si mostecký gólman Hosnedl připsal první dva zákroky po střelách Janči a Koldy. Posléze se ale více dostávali do akce i domácí hráči, kteří také svou snahu přeměnili v úvodní branku utkání. Na prahu dvanácté minuty si Jakub Procházka najel na hranici pravého kruhu, odkud bekhendovou trefou překonal Michala Pittra.

Na druhý gól se nečekalo příliš dlouho. Znovu to navíc byla Kobra, kdo inkasoval. Böhmovu přihrávku od mantinelu převzal mezi kruhy Pavel Písařík, který posunul kotouč k pravé tyči branické svatyně. Kobra se ale nevzdávala a stále se tlačila směrem k brance Mostu. Hosnedla ovšem do konce třetiny nepřekonala, na prahu druhé třetiny tak musela dohánět dvoubrankovou ztrátu.

Úvod další části utkání se nesl ve vyrovnaném duchu, co se akcí týče. Branickým ovšem pomohla přesilovka, v níž se do velké šance dostal Adolf Straka. Nic z ní ovšem vytěžit nedokázali, naopak záhy se opět o příležitost přihlásil Most.

A v čase 33:54 udeřil potřetí. V signalizované výhodě se dostal k puku Ivan Řehoř, jemuž vyšla rána z vnější hranice levého kruhu. Zbytek třetiny se opět nesl v aktivním vyrovnaném duchu, Mosteckým se ovšem povedlo před závěrečnou periodou udržet vedení 3:0.

Poslední třetina zpočátku vyšla lépe Mostu, který v 46. minutě ještě navýšil vedení. Jakub Procházka si najel s pukem mezi kruhy a uklidil kotouč pod wingl Pittrovy klece. Dál se snažil Viktor Martínek, který se dostal do dvou slibných příležitostí. Na Hosnedla ale nevyzrál.

Čisté konto ale mosteckému gólmanu nevyšlo. Ve vlastním oslabení se utrhl Václav Zídek, který si vyčíhal na pas od Martina Petráka a doklepl jej za Hosnedlova záda. Na to ovšem Most rychle odpověděl. Po rychlém výpadu se k další gólové trefě dostal Pavel Smolka. Kobra si tak ze severu Čech odváží porážku 1:5.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): „Do utkání jsme vstoupili špatně. V první třetině nám chybělo tempo, hráli jsme hodně na riziko do obrany, nikdo se nevracel. Byť to na počátku vypadalo, že je hra vyrovnaná, tak jsme následně dostali zbytečné góly. Ve druhé třetině se to nezvedlo, až ve třetí. Už jsme ale neměli šanci se dostat na kontakt soupeři. Nezahráli nám hráči, na které spoléháme, další pak byli zranění. Nedá se nic dělat, musíme na to zapomenout a jít do dalšího utkání.“