21.12.2019

Kobra v posledním předvánočním duelu uspěla, Číně nadělila třináct branek

Vojtěch Martinek

Hokejisté Kobry, kteří do sobotního duelu s Čínou nastoupili jako papíroví hosté, ač hráli na svém ledě, uspěli nad Čínou i popáté a opět si na své konto připsali tři body. Exotický celek tentokrát porazili 13:4 – pětkrát udeřil Kamil Bříška, hattrick zaznamenal Dominik Novák, dvakrát se trefil Milan Davídek a jednou brankou k vítězství přispěli Tomáš Šťastný, Denis Heldák a Dominik Valík.

26. kolo, 21.12.2019 v 18:00

China Golden Dragon

4:13

(1:3, 2:3, 1:7)

Branky a nahrávky: 1. Nagy (Kučera), 22. Si (Nagy, Kučera), 27. Xiang (Zich), 60. Kučera (Zich, Han Y.) – 1. Šťastný (Tondr, Bříška), 11. Valík (Davídek, Bárta), 19. Bříška (Tondr), 28. Novák (Davídek, Bárta), 35. Bříška (Šťastný, Mrkvička), 37. Bříška (Mrkvička), 42. Bříška (Bárta), 48. Bříška, 49. Novák (Davídek, Šťastný), 52. Davídek (Novák), 55. Novák (Davídek, Šťastný), 56. Heldák (Bříška, Mrkvička), 58. Davídek (Šťastný, Novák). Rozhodčí: Vyštejn – Svoboda, Hradil. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 48. Střely na branku: 32:60. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:13, 4:13.

China Golden Dragon: Han P. – Si, Han Y. (A), Chang, Guan, Song, Wang, Zich – Zheng, Kučera, Yao, Xiang (C), Nagy, Husarik, Bláha, Zhou, Zhang, Ma.

HC Kobra Praha: Langer – Pelant, Popela, Valík, Šteiner (A), Mrkvička, Šefl – Šťastný, Tondr, Hlinka, Petrov, Davídek, Heldák, Bříška (A), Novák, Bárta, Antončík (C).

Pokud jste do branické haly dorazili se sebemenším zpožděním, pravděpodobně jste neviděli první dvě branky. Už po deseti sekundách hry se prosadil Tomáš Šťastný, na jehož zásah odpověděl Martin Nagy. V desáté minutě pak náskok domácím vrátil Dominik Valík a těsně před koncem periody Hana překonal Kamil Bříška, což znamenalo, že po první části platilo skóre 1:3.

Čína nehodlala jen tak složit zbraně a i ve druhé třetině papírově silnější Kobře vzdorovala. V průběhu úvodních minut druhé části se prosadili Hanwen Si a Xudong Xiang, a chvilku tak v Braníku bylo opět vyrovnáno. Pak si ale domácí vzali náskok zpět – nejprve skóroval Dominik Novák, na jehož trefu navázal Kamil Bříška. Ten se v průběhu závěru prostřední dvacetiminutovky prosadil hned dvakrát, a po dvou třetinách tak na světelné tabuli svítil stav 3:6.

Závěrečná část se pak už nesla plně v režii Branických. Minutu a půl po jejím startu se už počtvrté prosadil Kamil Bříška, který pak chvilku nato skóroval i popáté. Následně se na střeleckou listinu dvakrát zapsali Dominik Novák s Milanem Davídkem, branku si v závěru připsal i Denis Heldák. Sečteno, podtrženo: Čína – Kobra 4:13.

Jiří Šejba (China Golden Dragon): "Zápas to byl dobrý, po dvou třetinách to bylo jen 3:6 a z naší strany kluci plnili to, co mají. Horší byla ta poslední třetina, kdy už jim asi došly síly a nebyly hlavou připravení odehrát celých šedesát minut. Ze strany Kobry jsme viděli dobré kombinační akce, které byly zakončeny góly. Pro diváky to byl určitě dobrý hokej."

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Obecně je třeba říct, že soupeř se herně hodně zlepšil. Dvě třetiny hrál to, co se od něj asi požadovalo, co mu trenéři naordinovali. Zlepšili se, ať už jde o rychlost nebo kombinace. Pokrok je tam evidentní. Samozřejmě ale bylo otázkou času, kdy je přehrajeme, a to se nám povedlo až ve třetí třetině."