23.02.2022

Kobra v přestřelce porazila Klatovy 5:4 v prodloužení

Martina Nová

Utkání proti Klatovům nabídlo ve své první polovině gólovou přestřelku, poté už se oba celky hlídaly. Pro Západočechy šlo o důležité body, které potřebovali k postupu do play-off. Klání šlo do prodloužení, ve kterém rychle rozhodli domácí hráči o svém vítězství, naopak Klatovy ve vyřazovacích bojích neuvidíme.

41. kolo, 23.02.2022 v 18:00

SHC Klatovy

5:4pr.

(2:3, 2:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Hlinka (Šteiner, Heldák), 7. Heldák (Bříška, Šteiner), 30. Zídek (Havrda, Novák), 32. Bříška (Holý, Tondr), 62. Janda (Novák, Šťastný) – 3. Tulačka (Roubal), 11. Procházka (Kolda, Eret), 17. Uhlík (Sysel, Vajner), 26. Roubal (Walter, Tulačka). Rozhodčí: Bernat – Horažďovský, Jiruška. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 128. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 5:4.

HC Kobra Praha: Sochůrek (26. Ondrík) – Ženíšek, Holý, Svach, Šteiner, Janda, Šesták, Zmeškal – Tondr, Bříška (C), Havrda, Novák, Petrák, Šťastný, Čech, Hlinka, Zídek, Hrubý, Heldák.

SHC Klatovy: Polívka – Brtník, Houfek, Vajner, Houdek, Sysel, Walter – Uhlík (A), Roubal, Beránek, Kaiser, Kolda, Tulačka (A), Eret, Roubal (C), Matoušek, Procházka.

Utkání začalo opravdu na plný plyn. Hned v čase 2:04 otevřeli skóre hosté z Klatov, když se prosadil nepokrytý Vojtěch Tulačka z prostoru pro vhazování. Za několik málo vteřin ale mohlo být vyrovnáno, jenže Novák přestřelil. Přesto se brzy skóre měnilo. Po minutě a dvaceti sekundách od úvodní trefy dorážkou vynuloval náskok soupeře Filip Hlinka. Ač ze zápasu neuběhly ani čtyři minuty, na hráče čekala přestávka. Plexisklo na dvířkách u trestné lavice ostré tempo nevydrželo.

Po opětovném spuštění časomíry se znovu diváci v Braníku mohli těšit z gólu. Bříška vykouzlil jedinečnou příležitost pro Denise Heldáka, jenž se nemýlil. To zdaleka nebylo z úvodní dvacetiminutovky vše. V polovině třetiny se opět stav srovnal, tentokrát zásluhou klatovského Jakuba Procházky. V domácí přesilovce měli paradoxně nejnebezpečnější šanci hosté, Sochůrek ale nepříjemný moment ustál. Nakonec se ale do kabin šlo za vedení týmu z jihozápadu, když skóroval Jiří Uhlík.

Do druhé části lépe vstoupil hostující tým. V 26. minutě zvýšil vedení David Roubal a k asistenci přidal i gól. Tím vyhnal kobří stálici v brankovišti Lukáše Sochůrka na střídačku a do hry se zapojil Matyáš Ondrík. Změna jednoznačně Kobře pomohla, neboť v dalších minutách zvládla manko smazat. Nejprve se mezi úspěšné střelce zapsal Václav Zídek a nedlouho po něm také ostrostřelec Kamil Bříška. Kobra v závěru dějství čelila dvěma oslabením, nicméně odolala a do třetí části se šlo za nerozhodnutého stavu.

I když Braničtí začali další dvacetiminutovku ve čtyřech, bez potíží se ubránili a začali si budovat převahu na ledové ploše. První větší šanci ve třetině zaznamenal Janda, ale gólman Polívka vytáhl úspěšný zákrok. Záhy ještě klatovského brankáře prověřil Hlinka, jenže ani on nerozhodl o vítězi zápasu, a tak šel duel do prodloužení.

V něm měla jasně více ze hry Kobra a potvrdila to vítězným gólem. Sebastian Janda poslal puk do horního rohu Polívkovi branky a vystřelil druhý bod svému celku za výhru 5:4 v nastavení. Naopak Klatovy již nemají šanci na postup do vyřazovacích bojů, ve kterých Kobra vyzve Příbram.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Klatovy dnes hrály na dálku o čtvrté místo s Havlíčkovým Brodem, takže jsme věděli, že to nebude jednoduché utkání. Dozadu se trochu projevilo to, že jsme dnes měli jen čtyři obránce ze základu, ale od druhé třetiny už se ta hra výrazně zlepšila a ve třetí už jsme jí kontrolovali. Nebyli jsme schopní sice rozhodnout v základní hrací době, ale je důležité, že jsme vyhráli aspoň za dva body. Doufáme, že se nám nějaký bek uzdraví, abychom jich na play-off měli k dispozici pět."

Michal Straka (SHC Klatovy): “Utkání jsme bohužel nezvládli. Za stavu 4:2 jsme měli šance na 5:2, ale propadli jsme na 4:3, pak jsme dostali laciný gól na 4:4. Ve třetí třetině jsme už neměli sílu. Děje se nám to poslední zápasy furt, jsme lehkovážní dozadu, bohužel.“