05.10.2019

Kobra vynulovala David Servis! Jihočechy smetla sedmi góly

Vít Trubička

Další vydařené utkání branického celku! V cestě svěřencům Miloslava Šeby tentokrát stál českobudějovický David Servis, jehož dokázali smést sedmi góly. Naproti tomu za svá záda nepropustil Lukáš Sochůrek jediný kotouč. Kobra tak nadále drží domácí neporazitelnost v této sezóně a vrací se tak na první místo tabulky.

7. kolo, 05.10.2019 v 18:00

HC David Servis České Budějovice

7:0

(2:0, 4:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Plíhal (Bříška, Tondr), 12. Bříška (Plíhal), 24. Novák (Valík, Hlinka), 28. Tondr (Plíhal), 30. Hlinka (Novák, Valík), 31. Petrov (Smejkal), 44. Bříška (Tondr). Rozhodčí: Šperl - Vavruška, Juránek. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 73. Průběh utkání: 7:0.

HC Kobra Praha: Sochůrek (Langer) – Šteiner (A), Knesl, Valík, Šmíd, Mrkvička, Šefl – Tondr, Bříška (A), Slanina, Plíhal (C), Smejkal, Petrov, Heldák, Netolický, Šťastný, Hrubý, Hlinka, Novák.

HC David Servis České Budějovice: Hauser (Marek V.) – Svach, Kohút, Škopek, Kubeš, Sičák, Kříž, Grauer – Pecka, Matys, Sumerauer, Šulčík (C), Hřebejk, Marek J., Schmidmayer, Ferebauer (A), Silný, Kronus, Tejko, Vak.

Utkání začalo celkem rychlým nástupem Kobry. Pražané jej korunovali gólovou trefou již ve čtvrté minutě, kdy se po vyhraném buly prosadil Tomáš Plíhal. Gólman Hauser ale neměl klid ani nadále. Kobra si vytvářela jednu akci za druhou, přesto na gólové zakončení čekala celkem dlouho.

Až do dvanácté minuty, kdy se lehce začali zvedat hosté. Jejich aktivitu ale svou přesnou trefou utnul Kamil Bříška. V útočných situacích nadále pokračovala Kobra, Martin Hauser tak neměl ani nadále malou chvíli klidu. Přesto žádný gól za svá záda již v první třetině nepustil. Kobra tak vedla nad David Servisem 2:0.

I počátek druhé třetiny vyšel o něco lépe Branickým, kteří do ní vstoupili velmi aktivně. Kopíroval se však scénář z periody předchozí a v 24. minutě využil tlaku přeneseného z přesilovky svou gólovkou Dominik Novák. O čtyři minuty později se totéž opakovalo. Taktéž po konci přesilovky umístil svou výstavní trefu za Hauserova záda Lukáš Tondr.

A tím se naplno rozjel střelecký kanón branického týmu. První z nich padl po povedené kombinační akci z hole Filipa Hlinky. Vzápětí Kobra zvýšila již na rozdíl šesti branek. O další gól Branických se postaral Daniil Petrov. Do konce třetiny se ale i David Servis dostal k několika šancím. Další gólová trefa ale mezitím nepadla do žádné branky a Kobra vedla vysoko 6:0.

Vstup do třetí periody vyšel Branickým naprosto totožně jako v obou třetinách předchozích. Znovu v čtvrté minutě navýšili Pražané své vedení již na rozdíl sedmi branek. Z bezprostřední blízkosti Hauserovy branky pálil přesně Kamil Bříška a připsal si již druhý gól v utkání.

Ve zbytku utkání se ovšem oba týmy ve střeleckých pokusech střídaly. Kobra už hrála spíše uvolněně, naopak David Servis se pokoušel alespoň o kontaktní branku. To se jim ale již nepodařilo. A ani Braničtí žádný další gól nevstřelili. Přesto si připsali proti David Servisu vysokou výhru o sedm gólů, navíc Lukáš Sochůrek udržel čisté konto.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Po nepovedeném utkání v Příbrami jsme se v tréninku dohodli, že některé věci změníme a půjdeme do toho tak, abychom hráli týmově. Hlavně také abychom hráli více do obrany a nedostávali tolik gólů. Od toho se to celé odvinulo. Jakmile totiž začneme více bránit, gólové šance se časem ukáží a my je musíme přetavovat v branky. Všechno je to založené na pokoře, nesmíme žádného soupeře podcenit."