15.08.2018

Kobra zvládla dramatickou přestřelku, Tábor zdolala v prodloužení

Tato výhra byla velmi vydřená! Oba týmy se přetahovaly ve vedení, čímž bylo k vidění celkově hned třináct gólů. Povedenou premiéru zažila celá řada nových hráčů v dresu pražského celku. Zejména díky nim nakonec Kobra zvládla prodloužení a připsala si první výhru v rámci letní přípravy.

přát., 15.08.2018 v 18:00

HC Tábor

7:6pr.

(2:3, 1:1, 3:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Šťastný (Šteiner), 9. Jedlička (Kysela, Skočovský), 39. Verbík R. (Tuma), 43. Schejbal (Hlinka), 46. Schejbal (Hlinka), 47. Straka (Ryzák), 62. Šťastný (Jedlička) – 2. Duben (Kalaš), 17. Černý (Březina, Seidl), 20. Kalaš (Blažek), 27. Prášek (Kalaš), 53. Prášek (Jindra), 53. Pastyřík (Kalaš, Syrovátka). Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 6:4, 6:6, 7:6.

HC Kobra Praha: Bílek (30. Novák D.) – Straka, Ryzák, Verbík R., Skočovský, Semrád, Verbík J., Bureš – Kellner (C), Šteiner, Šťastný, Kysela, Jedlička, Tuma, Sovík, Hlinka, Schejbal, Kuluris.

HC Tábor: Novák M. – Černý (C), Raiterman, Košař, Pípal, Duben, Stark, Růžek – Březina, Pechánek, Seidl (A), Jindra, Kadilák, Prášek, Blažek, Kalaš, Patyřík, Syrovátka.

Dnešní utkání přineslo rychlé vedení táborského celku. Tečovaná střela od Marka Dubena našla prostor mezi betony Pavla Bílka. Pražané si to ale nenechali líbit a již necelou minutu poté překonal, byť v pádu, táborského gólmana Tomáš Šťastný, který tak navázal na svůj úspěch proti Letňanům. Po vstřelení vyrovnávací branky dostala Kobra svého soupeře pod tlak, v čemž jí pomohla i přesilovka. Pohledná kobří kombinace ale ke gólu nevedla a po skončení přesilovky se i Tábor nadechl k útoku.

Dlouho ale hosté na puku nezůstali, naopak Kobra předvedla další povedenou akci, kterou zakončoval Schejbal, který ale nepřekonal ležícího Nováka. Což se za malou chvíli povedlo Jakubu Jedličkovi, který svou tečí poslal domácí tým do vedení. Tábor se následně snažil o vyrovnání. Své píle ale celek z husitského města gólově nevyužil ani během dvou přesilovek. Naopak Kobra po jejich skončení důrazně napadala svatyni Michala Nováka. Až ta třetí byla úspěšná. Od modré prudce napálil do odkrytého prostoru branky Pavla Bílka Kamil Černý. V závěru se ještě hosté ujali vedení. Po středu si útočným pásmem najel a k pravé straně uklidil kotouč Milan Kalaš. První třetina již další trefu nepřinesla. Tábor po ní vedl těsně 2:3.

Druhá perioda začala velmi vyrovnaně. Oba týmy se dlouho probouzely k útočným příležitostem. Herní převahu si ale získali hosté. Na gól se ale čekalo až do 27. minuty. Nahození zprava poslal pod horní tyč z mezikruží Lukáš Prášek, který navýšil vedení Tábora na rozdíl dvou branek. Následně se Kobra snažila o snížení. Tábor ale vytáhl spolehlivou obranu prostoru kolem své svatyně. Kobra v polovině utkání vyměnila gólmana, Bílka vystřídal nový muž ve žlutomodrém David Novák. Pražanům přinesla tato výměna nový dech a již prakticky výhradně se drželi před Táborskou brankou.

Krátce po skončení druhé přesilovky pražského týmu v řadě se Kobře povedlo snížit. Od mantinelu vyslal přímou střelu ke vzdálenější tyči Roman Verbík, díky čemuž Kobra prohrávala již jen o jediný gól. Byl to ale Tábor, který i díky další přesilovce byl následně aktivnějším týmem. Konec třetiny přinesl častá vyloučení na obou stranách, ke gólovce již ale nedošlo. Tábor po druhé periodě vedl 4:3.

Počátek závěrečné třetiny se nesl v duchu dohrávání přesilovek třetiny předchozí. Poté opět Tábor zařadil na vyšší obrátky. Gól ale padl na opačné straně. Z mezikruží vyslal střelu po zemi přímo mezi betony táborského brankáře další nováček v dresu Kobry Jakub Schejbal. Načež se Táborité opět snažili o uzmutí vedení. Vozovou hradbu ale vystavěl Pražan David Novák. Díky němu se do rychlého brejku dostal opětovně Jakub Schejbal, který zajistil vedení pro Kobru.

Kobra neustávala v ostřelování táborské branky. Což vedlo k další trefě. Vedení pražského týmu střelou od modré čáry pojistil Adolf Straka, debutant ve žlutomodrém dresu. Po vstřelení gólu se do útoku opět dostali hosté z jihu Čech. Vždy ale naráželi na výtečného gólmana Nováka. Přesto se dokázali hosté z Tábora prosadit. Pátý gól svého týmu vsítil po dlouhém tlaku na branku Lukáš Prášek. Bezprostředně poté hosté vyrovnali. Po rychlé kombinaci se dostal ke kotouči Marek Pastyřík, který vrátil svůj tým opět do hry.

Oba celky pak nechtěly dát svému soupeři nic lacino. Na obou stranách tudíž došlo k několika dramatickým šancím. Táborští si často vylámali zuby na výtečném Novákovi, na druhé straně Kobra narážela na kompaktní obranu. Ke gólu tak již nedošlo, utkání tedy dospělo do prodloužení.

To začala Kobra velice aktivně, již po úvodním buly se nastěhovala před táborskou branku. Což také využila k vítězné trefě. Tomáš Šťastný se prudce napřáhl v levém kruhu a nekompromisně rozvlnil síť táborské branky. Kobra tedy toto dramatické utkání uhájila v prodloužení.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): S Táborem hrajeme tradičně dobré zápasy. Očekávali jsme tedy, že budeme lepší v začátku, bohužel první třetina se nevydařila. Až do půlky to nebylo to, co jsme si představovali. Pak jsme to v lajnách trochu srovnali a výkon šel nahoru. Dá se říct, že i v tom bránění, protože jsme byli zbytečně vylučovaní a podobně. Samozřejmě, mančaft se nyní tvoří, není tedy až tak důležitý výsledek. Důležité je, jak se kteří hráči v utkání ukazují a jak je s nimi možné počítat. Máme před sebou zápas v Letňanech, poté s Řisuty, příští pátek se Slavií, ta nás určitě prověří, a pak ještě doma Klatovy. To jsou čtyři zápasy, ve kterých chceme vyzkoušet ještě tak pět, šest hráčů, kteří by měli přijít a utvořit z nich slušný mančaft, který bude schopen hrát vršek druhé ligy.

Zdeněk Šťastný (asistent trenéra HC Tábor): Byl to samozřejmě přípravný zápas, bylo to ale podle mě svižné, obě strany hrály rychlý útočný hokej. Všichni se snažili bruslit, jak kluci z Kobry tak naši, byla tam aktivita, chtěli dávat góly, chtěli se tlačit samozřejmě na bránu. Je to náš druhý zápas, ty chyby tam jsou, s tím se počítá a budeme na tom pracovat. Nasazení z naší strany bylo podle mě pozitivní, zápas hodnotíme pozitivně a doufáme, že v pátek na to navážeme, zkoušíme nyní mladé hráče. Kobra hrála klasicky tvrdě, byla dobrá na puku, my byli pracovití, bruslili jsme, byli jsme hodně pohybliví, kluci z Kobry s tím měli problémy. Byl to hezký zápas, prodloužení bylo hop trop, z mojí strany a pohledu našich trenérů důležitý zápas, který nám dal vědět, že naši kluci začínají trošku šlapat a líbí se nám ta hra. Je to ale ještě syrové.