11.03.2020

Kobra zvládla třetí duel předkola, série se vrací do Prahy!

Vojtěch Martinek

Kobru ve středu večer čekal před prázdnými tribunami klatovského zimního stadionu boj o přežití ve vyřazovacích bojích. Svěřenci Miloslava Šeby třetí duel série se Západočechy ovšem zvládli na jedničku a po bojovném výkonu urvali výhru 2:1 po prodloužení, díky které se v pátek předkolo vrátí zpět do Prahy. Opět se ale bude muset hrát bez přítomnosti diváků.

PK3, 11.03.2020 v 18:00

SHC Klatovy

1:2pr.

(0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 31. Hajšman (Matiášek) – 15. Šťastný (Mrkvička), 66. Tondr (Bárta, Bříška). Rozhodčí: Velčovský – Žídek, Baxa. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Utkání bylo hráno bez diváků. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

SHC Klatovy: Kolář – Slavík (C), Leština, Šiller, Lokajíček, Houfek, Sysel, Walter (A) – Hanzlík, Uhlík, Roubal (A), Mužík, Matiášek, Vávra, Krliš, Kolda, Hasman, Hajšman, Procházka, Reitspies.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Šteiner (A), Knesl, Pelant, Pelant, Popela, Mrkvička, Šefl – Šťastný, Tondr, Hlinka, Petrov, Davídek, Heldák, Novák, Bříška (A), Smejkal, Bárta, Mucha, Antončík (C).

První větší gólovou šanci měly v utkání Klatovy. V polovině osmé minuty měl Sochůrek plné ruce práce, po individuální akci Uhlíka se do zakončení dostal zase Procházka a v následujících sekundách zavládl před branickou svatyní chaos, s nímž si ale hostující gólman poradil. O pár chvil později pak zase na druhém konci ledové plochy projel mráz po zádech Kolářovi, když Heldákova bekhendová střela jen těsně minula jeho klec.

Na prolomení bezbrankového stavu se čekalo až do začátku patnácté minuty. Mrkvička našel na modré připraveného Tomáše Šťastného, jehož tvrdá rána proletěla za záda domácího brankáře. Kobra mohla před koncem třetiny ještě svůj náskok rozšířit při přesilovce, kterou ovšem nevyužila, a do první pauzy se tak šlo za stavu 1:0.

Úvodní sekundy prostřední části přinesly individuální akci hostujícího fantoma Kamila Bříšky, jenž proklouzl skrz klatovskou obranu a následnou střelou orazítkoval tyč domácí branky. Zvuk rány puku o brankovou konstrukci byl opět v prázdné hale slyšet o několik minut později, když tu branickou nastřelil Matěj Kolda z pozice těsně před brankovištěm.

Vyrovnání se ovšem klatovští hráči časem přeci jen dočkali. V čase 30:56 při přesilovce po vyloučení Bříšky za sekání zaplul puk za Sochůrka po teči Kamila Hajšmana, a na západě Čech se tak začínalo zase od začátku. Zbytek druhé periody už další trefy nepřinesl, a bylo tak jasné, že třetí část bude pěkně napínavá.

Závěrečné dějství však nakonec nabídlo jen několik vyloučení, branka nepadla žádná. Hosté byli trestání dvakrát, domácí putovali za katr celkem čtyřikrát. Ani jedna z přesilovek ale v trefu nevyústila, a duel tak dospěl do prodloužení, ve kterém po souhře s Bříškou a Bártou rozhodl o prvním pražském vítězství v předkole Lukáš Tondr.

Pokud tak výkonný výbor Českého hokeje na čtvrtečním jednání nerozhodne jinak, série s Klatovy se v pátek vrátí na branický stadión. Stejně jako na západě Čech se ale následující duel bude muset obejít bez přítomnosti diváků.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Do utkání jsme nastoupili s tím, že ho chceme vyhrát a vrátit sérii do Prahy. V první třetině tým šlapal, hráli jsme zodpovědně, měli jsme více ze hry a to vedlo k prvnímu gólu. Potom jsme ale bohužel udělali chybu a soupeř srovnal na 1:1. Do konce třetí třetiny to byl vyrovnaný souboj, v prodloužení pak rozhodl Tondr. Bylo to dramatické utkání, ve kterém se ukázalo, jakou má náš tým sílu."