08.03.2022

Kobrám nevyšel souboj o první místo, šance na baráž se zmenšila

Šimon Sýkora

V předposledním utkání sezóny dohrávaly branické ženy zápas 16. kola. Vypravily se do Děčína, kde měly svést přímou bitvu o první místo. Domácí hráčky, v čele s kapitánkou Dominikou Forejtovou, jim však nedaly šanci. Nejen, že se hostující tým ani jednou neprosadil přes Hejzákovou, ještě inkasoval celkem deset branek. Nejvíce byla vidět právě Forejtová, která si připsala sedm branek a jednu asistenci. Pro Kobry jde sice o nejtvrdší porážku od sezóny 2017/2018, ještě ale není vše ztraceno. Děčín vede aktuálně tabulku o jeden bod. Pokud by v posledním kole zaváhal s Jičínem a Kobry porazí Lovosice, stále mohou svého dnešního soupeře přeskočit.

16. kolo, 08.03.2022 v 19:15

HC Děčín

Branky a nahrávky: 3. Hrdá (Forejtová), 4. Forejtová (Hnídková), 13. Forejtová (Hrdá), 17. Schrollová (Kroftová), 28. Forejtová (Aulická), 38. Forejtová, 42. Forejtová (Hrdá), 44. Forejtová (Aulická), 44. Lejčíková (Zavadilová, Rocheltová), 56. Forejtová (Hrdá). Rozhodčí: Janda - Čamra, Tenkrát. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 25. Střely na branku: .

HC Děčín: Hejzáková - Kroftová, Aulická, Hnídková - Žilková, Rocheltová, Vacková, Schrollová, Forejtová (C), Hueberová (A), Lejčíková (A), Zavadilová, Hrdá

HC Kobra Praha: Soukupová - Tomasová, Čtvrtníčková, Solařová, Kocourková, Cvrkalová (C), Jandová - Tesařová (A), Prošková, Jůzková, Žďánská, Machatková, Čermáková, Nebeská, Hrivňáková, Václavíková (A), Jarolímková, Skořepová, Maříková