06.12.2017

Na Sokolov Kobra umí, dramatické utkání vyhrává 7:5

P R A H A - Nejprve vedl Sokolov, Kobře se pak ale podařilo vyrovnat a svého soupeře již do vedení nepustila. V závěru pojistil výhru střelou do prázdné branky David Kellner, který si v utkání připsal hat-trick. Vítězný comeback si odbyl Karel Drahorád. Mladý obránce je na Kobře na hostování do konce sezóny ze Slavie, na Braník se vrací po dvou sezónách.

23. kolo, 06.12.2017 v 18:00

HC Baník Sokolov

7:5

(0:1, 4:2, 3:2)

Branky a nahrávky: 26. Semrád (Vacek, Novák), 27. Kellner (Čurda), 35. Verbík R. (Matějček), 39. Hlinka (Čurda), 52. Antončík (Semrád, Novák), 58. Kellner (Matějček), 60. Kellner (Jedlička) – 19. Kašpar (Gombár, Davídek), 26. Šmejc (Trapl), 36. Čejka (Přindiš), 46. Trapl (Šik), 53. Davídek (Kašpar, Rezek). Rozhodčí: Čáp – Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 7:6 navíc Přindiš 2x10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 132. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:5, 7:5.

HC Kobra Praha: Bílek – Drahorád, Vokurka, Vacek, Semrád, Šteiner, Verbík – Čurda, Novák, Jedlička, Matějček, Tuma, Chlapík, Kellner, Hlinka, Antončík (C).

HC Baník Sokolov: Fečo – Kvapil, Gombár, Weinhold, Michálek, Rulík, Přindiš, Šik (C), Hohl – Kašpar, Račanský, Rezek, Strunz, Čejka, Šmejc, Davídek, Sus, Trapl, Hruška D.

Už od první třetiny byly oba celky velice aktivní. Střídaly se v útoku a snažily se získat si náskok. Jako první se prosadili nakonec hosté, v signalizované výhodě tečoval nastřelený kotouč Martin Gombár. Ve zbytku třetiny měli silnou převahu, ale další branku již nepřidali.

Po první přestávce však přišla přestřelka. Po pěti minutách hry se prosadil Filip Šmejc a lídr tabulky tak vedl 2:0. Během následující necelé minuty a půl se však podařilo Kobře vyrovnat. Martin Semrád se napřáhl na modré a prudký puk se dostal přes Feča až do sokolovké branky. Po něm srovnával David Kellner, který se pohotově dokázal zorientovat před brankou a připsal si svou první branku v utkání.

Od této chvíle byla hra opět velice živá a atraktivní na pohled. Jak Kobra, tak Baník se střídali v útocích tak akcích. Po Michálkově vyloučení za sekání do Bílkovy výstroje se v přesilovce prosadil Roman Verbík, který dokázal dorazit puk za Feča. Vedení ale dlouho nevydrželo, záhy srovnal Michal Čejka. V závěru třetiny ujel domácí obraně Davídek, ale neuspěl. Z protiútoku ujel Filip Hlinka, po jehož střele se štěstím puk gólmanovi propadl mezi chrániči. Opět se zde osvědčilo pravidlo nedáš-dostaneš.

Do třetí třetiny vstoupili s velikou převahou sokolovští, Kobra se nedokázala prakticky ani dostat z pásma. To vedlo k dalšímu vyrovnání, přes bránícího Vacka vystřelil puk Martin Trapl a jeho tečovaný pokus skončil za Bílkem. Pak ale přišlo Přindišovo vyloučení. Kobra se poprvé ve třetí části dostala do akce. Početní výhodu sice využít nedokázala, chvíli po jejím konci se ale prosadil Šimon Antončík. Sokolov opět dokázal chvíli na to vyrovnat, tentokrát už naposledy. Bílka překonal Milan Davídek.

V signalizované výhodě se puk dostal k Davidu Kellnerovi, domácí útočník puk vstřelil do protějšího růžku branky. Ihned po této brance se hromadně vylučovalo – Matějček s Davídkem dostali dvě minuty za hrubost, hostující Přindiš dokonce dvojnásobný desetiminutový trest za nesportovní chování a musel tak předčasně do šaten. V dramatickém závěru byl vyloučen Šteiner za zdržování hry, Sokolov odvolal Feča a Baník tak hrál přesilovku 6 na 4. Opět se radovali domácí, David Kellner si kličkou obhodil dva do puku padající obránce a pohodlně zakončil, dokončil tak svůj hat-trick a stává se druhým nejlepším střelcem svého týmu.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Zápas se Sokolovem měl od začátku dobrý náboj, i díky tomu že porazil v minulém kole Jablonec a byl první se 44 body. Byla to pro nás velká výzva, protože se chceme dostat výš. V Sokolově jsme sice vyhráli, ale věděli jsme, že tady to bude úplně jiný zápas. Byla to především hra o obranu a střední pásmo, pak byla samozřejmě otázka, kdo bude lepší ve forčekingu. První třetina se nám sice moc nepovedla, tam jsme prohráli 1:0, ale ve druhé třetině jsme se zlepšili v pohybu, napadání a přístupu hráčů. Projevilo se to na skóre, druhou třetinu jsme vyhráli 4:2. Ve třetí třetině jsme sice nadělali trochu zbytečné chyby, nicméně v závěru jsme si pojistili výhru posledním gólem při powerplay Sokolova. Na mančaftu bylo od začátku cítit, že má velkou vůli vyhrát a chce do toho jí. Po tom posledním zápase, který se nám nepovedl, to bylo hrozně důležité, že má tým vnitřní sílu. Za ten přístup a nasazení je třeba všem hráčům poděkovat.

Michal Jäger (HC Baník Sokolov):My jsme věděli, že jedeme hrát proti mančaftu, který je doma hodně silný. Úvodní tlak domácích jsme přečkali, pak jsme postupně převzali otěže zápasu do svých rukou a po první třetině jsme vedli 1:0, což bylo hodně slušný. Podařilo se nám odskočit na 2:0. Hráli jsme zase dobře, bohužel první zlomový moment tohoto utkání bylo, že po druhém gólu jsme hned v dalším střídání inkasovali na 2:1. To byl problém číslo jedna, druhý byl, že v té druhé třetině jsme dělali dost útočných faulů a tím jsme v podstatě domácím odevzdali otěže zápasu. Třetí třetina byla vyrovnaná, tam to bylo nahoru dolů. Dokázali jsme srovnat krok gólem Milana Medvídka na 5:5. Věřili jsme, že ten zápas otočíme. Bohužel mě osobně mrzí, že v dospělém hokeji se pohybují lidi, kteří nejsou na sebe schopní vzít zodpovědnost a jsou alibisti. Dneska mimo jiné i tato věc rozhodla, že jsme místo do přesilovek šli do rovnovážné situace a tam si myslím, že byl trošku problém. Měli jsme i smůlu v powerplay, měli jsme šance, ale nespadlo to tam. Myslím si, že by remíza byla za toto utkání zasloužená, ale dnes rozhodly detaily a ty byly na straně domácích.